הנמר ששאג

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
במהדורת 2008 של המשחק PGA Tour , בכיכובו של שחקן הגולף האגדי טייגר וודס, קרתה תקלה: האווטאר של וודס במשחק יכול להלך במים ולחבוט בכדור גולף הצף עליהם. ה"גליץ' " הזה נתגלה למשתמשים במשחק והפך במהרה לקליפ ביו-טיוב. ואולם, תשובתה שלEA , יצרנית המשחק, לא איחרה לבוא: החברה הפיקה קליפ, המראה את טייגר וודס האמיתי מגיע אל שפת אגם, חולץ את נעליו, נכנס אל המים ומכה בכדור גולף המונח לו על עלה צף. החבטה המושלמת גורמת לכדור לעוף עשרות מטרים וליפול בדיוק מפתיע על משטח דשא מרוחק, משם הוא מתגלגל לאיטו אל חור המטרה. הקליפ, שזכה ליותר מ 4 מליון צופים ביו-טיוב, מסתיים בהצהרה מטעם EA: "זה לא היה גליץ'. הוא (טייגר וודס) פשוט כל כך טוב".
זוהי רק דוגמה קטנה לקמפיין הדיגיטלי, שתרם רבות לעיצוב דמותו של טייגר וודס לא רק ככוכב על, אלא כדמות לחיקוי, פילנטרופ נדיב וכמובן – איש משפחה נאמן. ואולם, הדמות האידיאלית הזו ניזוקה קשות בשבוע שעבר, עקב הסתבכותו האומללה של וודס בפרשייה, שעדיין לא נסתיימה: לפני כעשרה ימים נפצע וודס קל ומכוניתו ניזוקה קשה בהתנגשות לילית בעץ, כמה עשרות מטרים מפתח ביתו. המשטרה פסלה את האפשרות שוודס נהג בשכרות. במהרה הסתבר, שהרקע לתאונה היה מריבה קשה עם אשתו, אלין, שגילתה שהוא מנהל פרשיית אהבים עם בחורה אחרת. אתרים שונים באינטרנט טוענים, שאשתו של טייגר וודס חבטה בו וברכבו בחוזקה, אולי בעזרת מקל גולף, והתאונה בעצם בוימה בכדי לכסות על הבושה. אתרים יותר סלחניים מיחסים לוודס סערת רגשות, שגרמה לו לנהוג בהיסח הדעת ולהתנגש בעץ. בינתיים הופיעה מאהבת כלשהי, שהציגה לצהובונים קלטת לוהטת, בה נשמע (לכאורה) השחקן אומר: "היי, כאן טייגר. אני צריך שתעשי לי טובה ענקית. אשתי בדקה את הסלולרי שלי ועלולה להתקשר אלייך. אז אם את יכולה, הסירי את שמך מההודעה הקולית."
אתר האינטרנט הרשמי של טייגר וודס הוא דוגמה ומופת לאתר ווב 2.0 מתקדם ביותר. מי שעיין באתר הזה אמש התקשה למצוא בו תזכורת כלשהי לסערה המשתוללת סביבו. רק לינק תמים, תחת הכותרת "טייגר דן במצב הנוכחי", הפנה את המבקר למכתב, שכתב טייגר וודס למליוני מעריציו. "איכזבתי את משפחתי ואני מצטער על כך בכל ליבי", אומר וודס ומוסיף: "אני רחוק מלהיות מושלם. אני מטפל בהתנהגותי הזו ובכשלונותיי האישיים ביחד עם משפחתי מאחורי דלתיים סגורות." אמירה ממשעשעת משהו נוכח העובדה, שהמכתב האישי הזה מוצב באתר אינטרנט הפתוח לכל. נכון לאמש, הגיבו על המכתב 19,291 איש. מי שעיין בתגובות הקוראים התקשה למצוא שם ולו מגיב אחד, שגינה את טייגר וודס על מעשיו.
דף הפייסבוק של טייגר וודס עשוי גם הוא באופן מקצועי ביותר. למרבה האירוניה טייגר לא מחק הגיגים, אותם מצא לנכון להציב כאן ב 14 באוקטובר: "אנשים שואלים אותי מדוע אלין ואני ממעטים להופיע במדורי הרכילות והטבלואידים. אני חושב שלא משכנו יותר מדי תשומת לב של המדיה כי בעצם אנחנו די משעממים…".
על כך הגיב הקורא רוג'ר סמית: "Not any more!".
(פורסם ב"גלובס" – 6 דצמבר 2009)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *