ברכה ליוצאים לשנת שירות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

ביום שעבר התקיים בבת-חפר הטקס המסורתי לכבוד בוגרי תנועת הצופים, היוצאים לשנת שירות.

כהורה לבוגרת שנת שירות ולבן שעומד להתחיל את שנת השירות שלו, התכבדתי לברך בשם ההורים.

להלן הדברים.

 

מנהיגי תנועת הצופים, אורחים נכבדים, הורים ובני משפחות יקרים והכי הכי חשובים – בוגרי תנועת הצופים, ש"שינים יקרים!

אני מברך כאן היום כנציג ההורים. מי שהפכו אותי להורה בטקס המכובד הזה הם: בני ליאור, מרכז צעיר בשבט "תמיד", שיוצא בימים אלה לשנת שירות. וגם בתי שיר, מרכזת צעירה בשבט "תמיד" עד לפני שנתיים, בוגרת שנת שירות ומרכזת בשבט "גולן" עד לפני כשנה, וכיום משרתת בצה"ל. וגם בני אופיר, בקרוב בשכב"ג של שבט "תמיד" וגם בני הצעיר ירון, שמצטרף השנה בגאווה רבה כחניך לשבט שלנו בקדימה. אכן כן, אני אבא לארבעה צופים. דרך אגב, אני גם בעלה של הילה, ראש השבט של שבט "תמיד", אבל זה כבר שייך מן הסתם לנאום אחר.

ש"שינים יקרים: אנחנו, ההורים שלכם, מסתכלים עליכם בגאווה רבה. בחרתם בדרך של עשייה כבר לפני שנים. הייתם פעילים בתנועת הנוער המובילה בישראל, עסקתם בעשייה חברתית, בהתנדבות ובערכים, במדינה שבה רבים מאוד, רבים מדי, מרוכזים אך ורק בעשייה למען עצמם. אתם נמצאים כאן היום לא רק כי שקלתם בכובד ראש את תכניותיכם ולא רק כי חשבתם שהתנדבות לשנת שירות היא דרך נכונה לשלב בין המחוייבות שלכם למדינת ישראל לבין הרצון שלכם להגשמה עצמית ולחוויה משמעותית לפני הצבא. אתם כאן היום גם כי נמצאתם ראויים על ידי כל מי שהיה אחראי לראיונות ולסינון הקפדני בתהליך הבחירה של הש"שינים.

זה אומר, שמיטב הנוער של מדינת ישראל נמצא כאן היום ואומר לנו ההורים, שיש לנו על מי לסמוך. הסטטיסטיקה של הש"שינים בשנים קודמות מלמדת, שאחרי שתגשימו בהצלחה את מטרותיכם בשנה הקרובה אתם תצאו לשירות צבאי משמעותי ותורם. רבים מכם ימצאו את עצמם בתפקידי פיקוד ואחריות מקצועית בצה"ל, שם תמשיכו את תרומתכם למדינה ולהגשמתכם העצמית. ולאחר מכן, לא במפתיע, רבים מכם יתברגו בעמדות מפתח בחברות פרטיות ובשירות הציבורי של המדינה. חבר'ה, אתם מיטב הנוער וזו לא רק מחמאה, זו גם אחריות כבדה. כל הכבוד לכם!

הורים יקרים:

אנחנו עומדים כאן היום נרגשים, קצת מודאגים, וכמובן מאוד גאים, ובצדק רב. מנסיוננו כאבא ואמא לילדה, שסיימה לא מכבר שנת שירות, אני רוצה לומר לכם: זו היתה אחת ההחלטות הטובות והחשובות ביותר שהתקבלה במשפחתינו אי פעם. הנערה המקסימה שליוינו לטקס הזה לפני שנתיים הפכה בתוך שנה לאשה צעירה ובוטחת, בעלת נסיון חיים משמעותי ויכולות מרשימות שהתגבשו למכלול אחד במהלך שנת השירות הכל כך חוויתית שעברה. אני יודע, שכולנו נראה את בנותינו ובנינו, הש"שינים החדשים, עוברים תהליך בריא של התבגרות, רכישת נסיון וצבירת כלים משמעותיים, שיתמכו בהם בהמשך דרכם בחיים.

ולעניין החששות, כהורה להורים, אני חייב לומר לכולכם: כמו שבעוד שנה תדע כל אם עברייה כאן בקהל, שהיא מוסרת את הילד שלה לידי המפקדים בצה"ל הראויים לכך, גם בשנה הקרובה יהיו הילדים שלנו מופקדים בידי תנועה שמאוד מאוד ראוייה לכך. מנסיוננו, הטיפול של תנועת הצופים בש"שינים שלנו הוא אחראי ביותר ומיטב אנשי התנועה יעסקו יום יום ברווחתם ובבטחונם של הילדים שלנו. הסירו דאגה מלבכם, ותנו לילדים ליהנות ולקבל אחריות על חייהם, תאמינו לי – גם הם וגם אתם תרויחו מהחוויה המשותפת.

ומילה אחרונה אליכם, ש"שינים יקרים: זהו, אתם כבר בוגרים ואתם יוצאים לדרך חיים חדשה ומאוד מאוד מיוחדת. מותר לכם להיות גאים בעצמכם, אנחנו ההורים בהחלט מתגאים בכם. אז קחו קצת אויר, נוחו עוד כמה ימים ואז – צאו לכם לדרככם. אתם תעבדו קשה, תצברו חוויות, כמובן גם תעשו חיים משוגעים, אבל אל תשכחו אף פעם: אמא ואבא וכל המשפחה מחכים לכם בבית.

אז תשמרו על עצמכם חבר'ה, לכו בשלום ותמיד תמיד תמיד – שובו בשלום הביתה!

בהצלחה!!!

 

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *