כבוד עצמי

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
אנחנו חוזרים היום אל "היטרקומד ישראל", חברת ההיי-טק, שמספקת לנו מדי פעם סיפורים פיקנטיים. בפעם האחרונה ששמענו מ"היטרקומד" הסתבך אודי, סמנכ"ל בכיר בחברה, בחשבון הוצאות מושחת, שנקשר לביקורו בפריז. "אל תדאג", הרגיע אודי את בנג'י, מנכ"ל החברה, שניסה להיראות זועם מול הביקורת של בעלי המניות, "שבועיים מהיום כבר לא יזכרו מה קרה כאן."
אודי צדק כמובן. בעלי המניות, רוויי אכזבות מהתנהלות החברה, שכחו כבר מהפרשייה ההיא. מדי פעם הם תוהים, האם הנהלת "היטרקומד" מודעת לעובדה, שהיא אמורה לשרת את בעלי המניות שלה ולא להיפך. והנה, בשבוע שעבר, מתוך דאגה לתדמית החברה, אירגנה מחלקת השיווק של "היטרקומד" חיזיון, שאכן עורר עניין מסויים בקרב בעלי המניות, למשך מספר ימים.
הכל התחיל בכך שמנכ"ל "היטרקומד תורכיה", השותף התורכי של "היטרקומד ישראל" הרשה לעצמו להשמיץ בפומבי את החברה הישראלית. הוא הפיץ טענות בדבר אמינותם של מוצרי "היטרקומד ישראל" ואף רמז, שנגרמו נזקים כבדים ללקוחותיה. אביגדור, סמנכ"ל השיווק של "היטרקומד ישראל" החליט להגיב בחומרה. הוא ציווה על דני, סגנו, שגוייס לעבודה מסיבות לא מובנות ושתפקידו בחברה לא ברור לאיש, לזמן לפגישה את נציג החברה התורכית בארץ ולמחות נמרצות בפניו. דני, בחור חביב, יש אומרים אף מוכשר, אך ללא ספק משועמם ונטול אחריות ממשית כלשהי, התייחס למשימה שהוטלה עליו ברצינות. הוא הזמין אליו את הנציג התורכי בתירוץ שהוא רוצה לספר לו, בסודי סודות, על קו מוצרים חדש של "היטרקומד".
מה רבה היתה הפתעתו של התורכי, כשנכנס אל חדרו של דני ב"היטרקומד". "אני אוכל עכשיו", קרא לעברו דני, "ולכן עליך לעמוד כאן בפינה עד שאסיים." התורכי המנומס צפה בדני עד שסיים לאכול ארוחה של ארבע מנות וקפה (תורכי כמובן) לסיום. "עכשיו תפנה את הכלים למטבח, חזור אליי אחרי ששטפת אותם, ייבשת אותם וניגבת את הכיור" נזף בו דני. בעוד התורכי צועד לכיוון המטבח הוא נוכח לדעת שכל עובדי "היטרקומד" עומדים וצופים בו במסדרונות החברה. "שימו לב", קרא לעברם דני בעברית, מתוך ידיעה שהתורכי איננו מבין את דבריו, "ככה ייעשה למי שמעליב את "היטרקומד". וזה עוד לא הכל. כשיחזור אליי לחדר הוא יישב על כיסא עץ שבור שרגליו נקצצו, ואני אשב מולו על כורסת עור נוחה וגבוהה. תבינו, עובדים יקרים, ככה נוהגים בעולם, ואנחנו – חברה מודרנית ומתקדמת, עומדים בחזית העולמית בכל מה שקשור בנימוסים והליכות."
לאחר כשעה, שכללה גם השלכת עגבניות רקובות על האורח, כיבודו בפלאפל בן חודשיים והגרוע מכל – צפייה ממושכת ב"אח הגדול" – עזב הנציג התורכי את משרדי החברה. בישיבת הנהלה מיוחדת בירך בנג'י את מחלקת השיווק על הקמפיין המוצלח. אביגדור ודני, גיבורי היום, החליקו כאפות חברמניות לסמנכ"לים שהצטופפו סביבם. "קליפ ההשפלה", סרטון הוידיאו שהוקלט בסתר בזמן הביקור, הועלה ליו-טיוב וזכה בן לילה למליוני צפיות. במכתב לבעלי המניות דיווח בנג'י על הפעולה השיווקית הייחודית הזו ולסיכום הוסיף: "אני משוכנע שערך המנייה של "היטרקומד" יעלה פלאים בשבועות הקרובים. קמפיינים שיווקיים מסוג זה מעלים את קרננו בבורסה, מחזקים את אמון הציבור בנו ושוב מוכיחים את הבנתנו העמוקה בשווקים הבינלאומיים, בהם אנחנו מתחרים."
(פורסם ב"גלובס" – 17 ינואר 2010)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *