ועדת פלסטר

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הגיע הזמן לחזור להיטרקומד ישראל, חברת ההיי-טק שכבר שנים אנחנו מתעניינים בקורותיה. כזכור, תרבות הניהול של היטרקומד מאופיינת בזילזול מתמשך באינטרסים של בעלי המניות של החברה ובקידוש משרתו של מנכ"ל החברה.

בפעם האחרונה שסיפרנו כאן על היטרקומד, דיווחנו על החלטתו של שאולי להצטרף להנהלת החברה כסמנכ"ל לענייני שום דבר. שאולי תירץ את החלטתו הדרמטית לעבוד תחת בנג'י המנכ"ל, אותו כינה בעבר כ"טיפוס בלתי אמין וחסר כל יכולת ניהולית", בהבטחות שקיבל מבנג'י לטפל במספר נושאים בוערים שעל סדר היום של החברה. בנג'י הבטיח לשאולי לתכנן תקציב מאוזן ושמרני, שייקח בחשבון את המשבר הפיננסי בשווקים הבין לאומיים. בנוסף, התחייב בנג'י לאמץ וליישם את המסקנות המתגבשות של ועדת פלסטר, העובדת על חלוקה צודקת של הנטל בין המחלקות השונות בהיטרקומד ישראל.

אבל, לתדהמתו של שאולי התמים וחסר הנסיון התנהג בנג'י בניגוד להבטחותיו. ביחד עם יובלי, סמנכ"ל הכספים של היטרקומד, גיבש בנג'י תקציב חסר אחריות, המגובה באמצעות אג"חים שהחברה לעולם לא תוכל לעמוד בפרעונם. ובנושא ועדת פלסטר החליט בנג'י להתעלם כליל מעבודתה הממושכת וממסקנותיה המפורטות. הוא פיזר את הועדה והודיע שהוא בעצמו יקבל החלטות כרצונו בנושא, מכיוון שהוא מבין טוב יותר מעשרה חברי הועדה ומעשרות המומחים שהעידו בפניה במשך כשנתיים של דיונים ממושכים.

ביד רועדת התקשר שאולי לבנג'י כדי להביע את זעמו. העוזרת של בנג'י נתנה לו להמתין שעתיים על הקו מפני ש"בנג'י עסוק כרגע, הוא לוגם ויסקי ומעשן סיגר בצוותא עם סמנכ"ל התיפעול אודי. כמו שאתה מבין שאולי היקר, הם עסוקים כרגע בדיון על אותה יוזמה סודית, שהבטיחו לך להיות חלק ממקבלי ההחלטות לגביה, אבל הם בעצם התכוונו שאתה תהיה הראשון לדעת מה הוחלט, בתנאי שתמהר לקרוא את ההודעה שתודלף לבלוגרים מבעוד מועד."

אחרי המתנה ארוכה עלה בנג'י על קו הטלפון. "איך אתה עושה לי דבר כזה, בנג'י?" מחה שאולי בקול חלש, "זה לא שחלילה אני מתלונן, אבל בכל זאת יש לי קצת אי נוחות מכל העניין, תבין אותי". בנג'י שאף מהסיגר שלו, לגם מכוסית הויסקי המשובח, וענה: "שאולי יקירי, בחייך. אנא זכור שהבטחתי, אבל לא הבטחתי לקיים. אני עקבי בהתנהגותי ואף אחד, חוץ ממך יקירי, לא מופתע. מה דעתך לתמוך בהחלטותיי, וכפיצוי ארשה לך מהיום ואילך לפתוח בפניי את הדלת בכל פעם שאני יוצא מהמשרד וגם תוכל לנקות את מכוניתי פעמיים בשבוע?"

פרשנים מעריכים ששאולי שוקל בכובד ראש את הפשרה שהוצעה לו. בסופו של דבר, יש לו אחריות כלפי בעלי המניות המועטים שנתנו בו את אמונם. הוא לא מתכוון לאכזב אותם. איש יקר.

(פורסם ב"גלובס" – 4 יולי 2012)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

תגובה אחת

  1. כדאי לכתוב את הפרק הבא בסיפור כבר עתה, מתוך מחשבה שמהמציאות תעקוב אחריו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *