תחל שנה וברכותיה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
עוד שנה חלפה לה, והשבוע חגגנו את תחילתה של שנה חדשה. זו היתה הזדמנות לפתוח דף חדש, להתרענן ולתכנן, ולהתמלא בתקוות. וגם לאחל מספר ברכות לסובבים אותנו.

שנה טובה לכם יזמי ההיי-טק הישראלי. השווקים הפיננסיים הקורסים ועידן אי הודאות המתפתח סביבנו הם לא בדיוק התנאים האופטימליים להקים חברת סטארט-אפ צעירה וליצור יש מאין. אבל אתם, יזמים אמיתיים, תמשיכו בשלכם. מי יתן ותגייסו את הכספים הדרושים להגשמת החזון שלכם ממשקיעים, שיהיו שותפים אמיתיים וראויים לכם. שתהיה זו לכם שנת יצירה ובנייה והתגברות על מכשולים שבדרך. ולאלה מכם שכבר נמצאים מספר שנים בכביש המהמורות הזה, נאחל לכם שנה של אקזיט מדהים, של ימי חופשה נפלאים בעקבותיו, וכמובן – הקמת חברת סטארט-אפ חדשה מיד לאחר מכן.

שנה טובה לכם, המשקיעים בהיי-טק. מי יתן ותאתרו את אותן החברות המדהימות, שהשקעתכם בהן תייצר את הדור הבא של מובילות ההיי-טק הישראלי. מי ייתן ותרבו השנה במימושים מרשימים ותמעיטו במחיקות כואבות. שתהיה זו שנה של שותפות אמיתית עם יזמים מוכשרים ושל בניית חברות בין לאומיות מובילות. שנה של החזרים יפים והזדמנויות ללא גבול. שנה של הצלחה בעסקים ושל שקט נפשי.

שנה נפלאה לכם, עובדי ההיי-טק. נקווה שהעננים השחורים המאיימים עליכם ועל פרנסתכם יתפזרו מהר, ושהשמש תשוב לזרוח ולהאיר על ההיי-טק הישראלי. אתם שותפים לבנייתה של התעשייה החשובה ביותר במדינה הקטנה שלנו, והעבודה שלכם היא מנוע הצמיחה האמיתי של הכלכלה הישראלית בטווח הנראה לעין. לכו בראש מורם לעבודה והמשיכו להמציא ולפתח את הטכנולוגיות שבסופו של דבר ימצאו את עצמן בידיהם של מאות מליוני משתמשים ברחבי העולם כולו. ושתהיה לכם שנה של יציבות בעבודה והגשמה עצמית.

שנה טובה לכם, המורים של ילדינו. כמדינה, לא עשינו הרבה בשנה החולפת על מנת לעזור לכם לחנך את דור העתיד שלנו. להיפך, המשכנו לשלם לכם משכורות מגוחכות, הקפדנו לזלזל במעמדכם, ושמרנו על סביבת עבודה בלתי אפשרית ולא מפרגנת. אבל עדיין, למרות הכל, אתם ממשיכים בדבקות להקנות ידע וערכים לילדים שלנו. אם לא קשה לכם, אנא מכם – נסו גם השנה להעניק לילדינו, במקביל לערכים ולמורשת, גם ידע בפיזיקה, במתמטיקה ובמדעים. כי אתם מכשירים היום את דור העתיד של המדינה ובתוכו גם את אנשי ההיי-טק של המחר שלנו. אלה שימשיכו לקדם את הכלכלה הישראלית ואת מנועי הצמיחה שלה. שתהיה לכם שנה של עשייה ושל סיפוק, ושל הכרה במעמדכם המיוחד בשליחות האומה.

שנה טובה לכם, החיילים הקרביים. כשישבנו בבית בארוחת החג אתם שמרתם עלינו בסיור או בפעילות מבצעית אי שם. החברים שלכם, שמשרתים ביחידות הטכנולוגיות למיניהם, כבר מפתחים קריירה וכשאתם תשתחררו הם כבר יהיו מסודרים בעבודות מצויינות בחברות היי-טק מבטיחות. ייקח לכם מספר שנים לגשר על הפער ואתם גם תבלו ימים רבים במילואים מחוץ לבית. אבל חבר'ה, אם רק תרצו אתם תדביקו את הפער ותגיעו רחוק. תאמינו לי, זה אפשרי. אז בינתיים, שתהיה לכם שנה בטוחה ורגועה. אפילו משעממת.

שנה טובה לך גלעד שליט. אתה לא יודע מי אני, אבל גם בחג הזה כמו בחגים קודמים, אצלנו במשפחה, כמו אצל רבים אחרים, חשבנו עליך ודיברנו עליך. הלואי וזה היה החג האחרון שלך בשבי. מי יתן ואת החג הבא תחגוג בקרב המשפחה שלך. ועד שתחזור הביתה, גלעד, בריא ושלם, השנה הזו תהיה אולי שנה טובה, אבל היא בטח לא תהיה שנה מושלמת.

(פורסם ב"גלובס" – 5 אוקטובר 2008)


אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *