מיקרוסופט משיבה מלחמה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

השמועות שנפוצו בעולם בשבועות האחרונים אכן היו נכונות, ובזמן קריאת שורות אלו כבר יש בידי הקוראים כל הפרטים לגבי הגירסה החדשה של האייפד. רק שנתיים עברו מאז הוצג האייפד לראשונה בידי סטיב ג'ובס והמכשיר הזה כבר הספיק חולל מהפכה אמיתית בעולם המיחשוב האישי. האייפד החדש השתלב יפה עם האייפון הותיק ממנו במקצת, שיחגוג השנה את יום הולדתו החמישי, ועם איי-טיונס, חנות המוזיקה והאפליקציות הגדולה בעולם. ביחד הם יצרו מכונת מזומנים אדירה ושליטה ללא עוררין של אפל בעולם חדש, שבו יריבתה המושבעת מיקרוסופט הפכה להיות שחקן קטן ודי חסר משמעות. לפחות כרגע.

בשנים האחרונות התרגלנו לראות את מיקרוסופט נחבטת שוב ושוב. זה התחיל בפלופ האדיר 'ויסטה', מערכת ההפעלה הכושלת שאיכזבה מליוני משתמשים נאמנים. זה המשיך במענה הכושל לאייפד אותו הציג סטיב בלמר בגאווה מעל במת CES, בינואר 2010. הטבלט עליו הכריזה אז מיקרוסופט ביחד עם HP נעלם באותה המהירות בה הופיע. ובהמשך, ראינו את מיקרוסופט מנסה להשיב את כבודה האבוד בעולם הסלולר. כבר כתבנו כאן בעבר כיצד התקבלה מערכת ההפעלה חלונות לסלולר בספקנות רבה וגם איך נחתך הבונוס של סטיב בלמר בשל הישגיה הקלושים של מיקרוסופט בתחום.

ובכן, נראה שמיקרוסופט יוצאת סוף סוף לקרב אמיתי. בתערוכת הסלולר שנערכה בברצלונה בשבוע שעבר שכרה החברה שטח ענק כהרגלה גם בשנים עברו. ואולם, השנה החליטה מיקרוסופט לנקוט בקו לוחמני מקורי. היא לא הציגה מוצר כלשהו בשטח התצוגה שלה. הדבר היחידי שהיה שם הוא במה רחבה שאליה הזמינה מיקרוסופט את כל מי שהתחשק לו להתחרות עם הסלולרי שלו כנגד מכשיר סלולרי המבוסס על מערכת ההפעלה החדשה של חלונות. "אנחנו 'נעשן' את כל מי שיתחרה נגדנו", הכריזה מיקרוסופט, כלומר – ננצח אותם ללא עוררין, "ומי שיוכל לנצח אותנו בביצועים, באפליקציה כלשהי על פי בחירתו, יזכה בפרס כספי של מאה אירו". לאחר ארבעה ימי תערוכה ומאות מבקרים שניסו את כוחם, גברה מיקרוסופט על מתחריה ב 90% מהמקרים.מיקרוסופט קוראת תיגר: אנחנו יותר מהירים!בימים בהם ביקרתי בביתן בעצמי ראיתי עדויות למספר נצחונות על מיקרוסופט ומענין לציין: אף אחד מהם לא קרה באמצעות אייפון. אם תרצו, היה זה גימיק ותו לא. אבל אם תחשבו לעומק, צריך אומץ וביטחון עצמי רב לבוא לתערוכה כל כך גדולה ולהכריז בפומבי שאתה טוב יותר מכולם. נראה שאנשי הענקית מרדמונד החליטו להסיר את הכפפות. ייתכן גם, שהם יודעים משהו שהעולם עדיין לא יודע, לגבי החידושים שמיקרוסופט מכינה לנו במעבדותיה.מיקרוסופט: אנחנו "נעשן" את המתחריםאבל, כדי להילחם באמת, צריכה מיקרוסופט להציג בשוק גם טבלטים מבוססי חלונות, שלשם שינוי יהוו תחרות אמיתית לאייפד. האם הם בדרך לשוק? ימים יגידו.

(פורסם ב"גלובס" – 7 מרץ 2012)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *