צועדים קדימה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

טל ברנוח הוא דמות מוכרת בנוף ההיי-טק הישראלי. הוא היה מעורב בהקמתם של מספר לא קטן של סטארט-אפים וברובם תיפקד כיזם, משקיע וחבר דירקטוריון. החברות "אורקה", "ביאינסינק" ו"קומרנט" נרכשו בשנים האחרונות ולגבי מכירתה המתקרבת של "דוטומי" מסתובבות בשבועות האחרונים שמועות עקשניות. חברות נוספות בהן הוא מעורב כמו פיקסיה, קווילט וג'אם-רט נראות מתקדמות באופן מרשים וסביר להניח שעוד נשמע עליהן בעתיד. ברנוח, בן 47, בוגר יחידה צבאית מיוחדת, בעל תואר בכלכלה וניהול מאוניברסיטת תל-אביב, ידוע גם כבעל דיעות מוגדרות בענייני השקעות, משקיעים, הון סיכון וההיי-טק הישראלי בכלל. לזכותו ייאמר, שהוא מנסח את דעותיו באופן חד ובהיר, אינו מסתיר את ביקורתו על קרנות ההון סיכון ובעיקר – אינו מתנצל בפני אף אחד על כך שמכר את כל החברות שהצליח למכור עד היום בזמן ובעיתוי שנראו לו וליזמים האחרים כנכונים.

אני מקווה שעד כאן לא הצלחתי להרגיז אף אחד עם מילות הפירגון הנ"ל. אבל, חוץ מלספר לכם כאן על איש היי-טק מצליח, אני רוצה לספר לכם על פעילות מבורכת אחרת של ברנוח, אליה נחשפתי. לא מזמן קיבלתי ממנו הזמנה לאירוע חגיגי של עמותת "צעד קדימה", המתקיים הערב בחוות רונית. זהו ערב שמטרתו להעלות על נס את פעילות העמותה עבור ילדים פגועי מוחין וגם לאסוף תרומות למימון פעילויותיה השונות.

עמותת "צעד קדימה" הינה התארגנות התנדבותית, הפועלת לחינוך ולשיקום ילדים ובני נוער עם פגיעה מוחית. בין פעילויות העמותה ניתן למנות את הקמתם והפעלתם של גני ילדים שיקומיים, קבוצות תמיכה המשלבות ילדים בבתי ספר רגילים, מחנות קיץ מיוחדים, בית ספר להורים לילדים פגועי מוחין ועוד.

לטל ברנוח יש קשר אישי לפעילות העמותה. קרובת משפחה שלו, היום נערה בת 17, היא פגועת מוחין בעצמה. בזכות פעילותה המבורכת של "צעד קדימה", הנערה הזו לומדת בבית ספר רגיל, שם היא מקבלת תמיכה מיוחדת. כמו פגועי מוחין רבים אחרים, פגיעתה היא בעיקר מוטורית ולכן היא מסוגלת לתקשר עם הסובבים אותה, המוכנים להיות סבלניים מספיק כדי להבין אותה. וכמו שמקובל בעולמנו המודרני, לנערה הזו יש דף פייסבוק והיא מתקשרת דרכו עם חברים. בנוסף, היא גם נמצאת ב"דירת אימון" – זוהי דירה בה מאמנים פגועי מוחין מתבגרים להתכונן לחיים כאנשים בוגרים וכמה שיותר עצמאיים, בהשגחתם הצמודה של אנשי העמותה.

הערב בחוות רונית תכריז "צעד קדימה" על השקתו של פרוייקט תקשורת חדש: מדובר במחשב מיוחד שמותאם לעבודה עם ילדים פגועי מוחין. המחשב מדבר, נשלט באמצעות מסך מגע, טעון בתוכנות ייחודיות שפותחו על ידי אנשי מקצוע במיוחד למטרה הזו והוא נועד לאפשר לילדים פגועי מוחין לתקשר בצורה בהירה יותר ורציפה עם החברה שסובבת אותם.

כמו במקרים רבים אחרים, פעילותה של עמותת "צעד קדימה" ניזונה מאמונתם של אנשים טובים, שמתגייסים לעבוד קשה ולסייע במקום שבו קצרה ידה של המדינה להושיע. ברנוח אמר לי השבוע, שהעמותה מחפשת נותני חסות לפרויקט התקשורת החדש. אם אתם משתייכים למי שמוכנים ויכולים להירתם לעזרה, טל ברנוח ועמותת "צעד קדימה" ישמחו לשמוע מכם.( http://www.tsadkadima.org.il ) .

(פורסם ב"גלובס" – 14 נובמבר 2010)


אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *