ליאור בן 18

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

בתאריך ה – 1 ביולי 1993 התבצע פיגוע בצפון ירושלים. במהלך מרדף אחרי המחבלים נסגרו כבישים בכל האיזור. פקק אדיר של מכוניות השתרך עד לשער הגיא. מכונית אחת סטתה אל שולי הכביש והחלה לנסוע במהירות לכיוון ירושלים. ניידת משטרה הפעילה את הסירנה, הדביקה את הרכב המתפרע ועצרה אותו. השוטר שניגש אל הרכב גילה בתוכו אשה בשלבים מתקדמים של צירי לידה, לצידו של בעלה הנוהג ברכב. כעסו של השוטר התחלף בחיוך רחב. הוא קפץ אל תוך הניידת המשטרתית, הפעיל את הסירנה ונסע, גם הוא בשולי הכביש, לכיוון הבירה, כשאחריו דולק רכבה של היולדת. המכונית הגיעה אל הדסה הר הצופים וזמן קצר לאחר מכן נולד ליאור. עדיין זכור לי היטב הנוף הירושלמי המקסים שנשקף מחדר הלידה והשירים העבריים שהתנגנו ברדיו ביום הפיגוע. השבוע מלאו לו 18 שנים. לכבוד יום הולדתו, ביקשתי לראיין אותו.

 ליאור שי, איך זה לגדול בבית של איש היי-טק?  צברתי הרבה חוויות מסביב לעולם. לגדול עם אבא שהוא איש היי-טק לימד אותי שבחיים צריך לעבוד קשה, אבל גם פוגשים הזדמנויות מעניינות. זה גם כייף, כי במקום שאני אלמד אותך על חידושים וטכנולוגיות אתה תמיד צעד אחד לפניי ומתמצא במה שקורה.

 יש זיכרון מיוחד שנחקק אצלך?  פעם, כשהיית מנכ"ל של סטארט-אפ, נסענו לחופשה בדיסני ואתה, במקום לבלות איתנו, התעסקת כל הזמן במכירת החברה. כמה ימים אחרי כן חגגנו את האקזיט, אבל אני זוכר שסדרי העדיפויות שלך נראו לי מוזרים.

 האם תשקול לעבוד אי פעם בהיי-טק?  ייתכן, אבל אני יותר בכיוון של יזמות, והתחום פחות משנה. חשוב לי ליצור יש מאין.

 מהן התוכניות לצבא?  הצבא מאוד משמעותי עבורי. אני רוצה להיות חייל קרבי.

 מה ההורים שלך היו רוצים שתעשה בצבא?  אתם לא מתערבים, אבל אני מניח שהחלום שלכם עבורי זה 8200 ומשם ישירות להיי-טק.

 לפני הצבא החלטת להתנדב לשנת שירות?  התנדבתי לשרת בשבט הצופים בדרום תל אביב ולעבוד עם ילדי העובדים הזרים. אני מאמין שבאחריותנו לדאוג לילדים האלה. אולי לא אתקן את העולם כולו, אבל מספיק לי לעזור אפילו לילד אחד בלבד. 

 מה דעתך על מה שקורה במדינת ישראל?  באופן כללי, הממשלה לא מנסה להתמודד עם האתגרים האמיתיים שלנו. בתחום הכלכלי / חברתי – מדינת ישראל פשוט לא דואגת לאזרח הפשוט. לפי מה שבדקתי, המיסים על מצרכי היסוד הם מהגבוהים בעולם. הטייקונים אצלנו חוגגים.

 איך ההיי-טק משפיע על החיים שלך?  הקידמה הטכנולוגית תופסת מקום חשוב בחיים שלי. אומרים עלינו שאנחנו דור מסכים מפונק. אבל אני וחבריי פעילים בצופים ומשתמשים בהיי-טק למטרות חשובות, כמו תיכנון מחנה הקיץ שלנו באמצעות תוכנות תיב"ם, החלפת מידע בינינו ברשתות החברתיות ופירסום הודעות בפייסבוק וביו-טיוב. ועוד: בהפועל תל אביב, אנחנו האוהדים מתארגנים באמצעות פורומים אלקטרוניים. לדעתי, פייסבוק הוא טוב למי שיודע להשתמש בו נכון, ואני משתדל.

 מה יהיה עם הפועל תל אביב?  אני לא אופטימי. הפועל תל אביב היא אחד העסקים הבודדים, שהצלחתו מעניינת הרבה יותר את הלקוחות שלו מאשר את הבעלים שלו. 

 מזל טוב, ליאור. אוהב אותך וגאה להיות אבא שלך.

(פורסם ב"גלובס" – 3 יולי 2011)

 

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

3 תגובות

  1. מזל טוב לליאור ולהורים המקסימים שזה פרי חינוכם!

  2. תודה עמית, עם נוער כזה – יש עדיין תקוה..

  3. מצטרפים לאיחולים. נראה שהתפוח לא נפל רחוק מהעץ. עלה והצלח ליאור!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *