בת השופט

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

לפעמים, השילוב של טכנולוגיה וקידמה עם תרבות העולם החדש, שאמריקה עדיין במרכזו, יוצר תפאורה לסיפור אנושי קשה, המבליט פינות אפלות בחייהם של בני דור הפייסבוק והאינטרנט.  

העתונות האמריקנית כיסתה בשבועיים האחרונים בהרחבה את סיפורה של הילארי אדמס, אשה צעירה בת 23 מטקסס, ביתו של שופט לענייני משפחה. ב 2 בנובמבר העלתה אדמס ליו-טיוב סרטון, שצולם במצלמה נסתרת, אותו שמרה בחשאי במשך שבע שנים, מאז היותה בת 16. בסרטון, שאורכו כשבע וחצי דקות נראה אביה של הילארי אדמס נכנס לחדרה עם חגורה בידו. הוא אוחז בה בכוח ומתחיל להצליף בה באכזריות. כשהיא מנסה להתחמק הוא צועק עליה ומקלל אותה וממשיך להצליף. קולות ההצלפה והצרחות של הנערה מתערבבים. בשלב מסויים נכנסת האמא לחדר, נוטלת מידו את החגורה ומצליפה גם היא בנערה. הבכי של הילארי נשמע ברקע גם לאחר שהם מסיימים ויוצאים מהחדר.

לאחר שהעלתה את הסרטון ליו-טיוב הצמידה לו אדמס טקסט קצר. היא תיארה את פרטי המקרה ובסוף כתבה: "השופט ויליאמס אדמס אינו ראוי להתקרב למערכת המשפט מאחר שכהורה אין לו שום כוח שיפוט. אל תרשו לאיש הזה להיבחר מחדש. ה"שיפוט" שלו הוא בדיחה ענקית. על החתום: הילארי אדמס, הבת שלו". לידיעתכם, במסגרת עבודתו השופט אדמס מטפל בתיקים של התעללות בילדים ופעמים רבות עליו לפסוק על הרחקת ילדים מביתם, כשיש ספק לגבי כשירותם של הוריהם לטפל בהם.

כידוע לנו, תושבי ישראל, רשת CNN מקפידה תמיד על דיווח מאוזן וצודק ולכן טרחה לאתר את השופט אדמס ולקבל את גירסתו. בטון רגוע ומנומס אמר השופט כי אכן, הוא היכה את ביתו נמרצות, אבל הוא איננו מתחרט על כך. הסיבה למלקות, כך אמר השופט: הוא תפס את הבת "על חם" מורידה תוכן בלתי חוקי באינטרנט. מסתבר שהפושעת העתיקה שירים ומשחקי מחשב ובכך עוררה את חמתו של אביה רודף הצדק. השופט גם פירסם הודעה כתובה שנוסחה היטב. בהודעה הוא מסביר, שלאחרונה הזהיר את ביתו שהוא עומד להפסיק את התמיכה הפיננסית הנדיבה שלו בה, בגלל שעזבה את לימודיה בקולג' ומצאה עבודה כמוכרת בחנות למשחקי וידיאו ומחשבים, מהלך שהשופט אדמס לא אהב. הוא החליט להחרים לה את רכב המרצדס אותו מימן וכמו כן הודיע להילארי שלא ישלם יותר את חשבון הסלולר המנופח שלה. התוצאה, לדבריו, היתה נקמתה של הבת על ידי העלאת הסרטון ליו-טיוב. כאמור, השופט לא הביע חרטה כלשהי על ההתעללות הפיזית. חושך שבטו שונא ביתו. 

בשיחה עם אנדרסון קופרס מ CNN ראיתי את הילארי אדמס מספרת שהיא עדיין אוהבת את אבא שלה והחליטה לפרסם את הסרטון כדי לסגור מעגל ולשכנע אותו לחזור למוטב. "הייתי מאוד רוצה שאבא שלי יאהב אותי" היא אמרה למצלמות. עם האמא שלה היא כבר השלימה מזמן, אחרי שזו האשימה את הבעל בהתעללות ארוכת שנים, עזבה את הבית והתגרשה ממנו.

מי שירצה לראות את הקליפ, יוזהר על ידי יו-טיוב, כי הוא עומד לצרוך תוכן קשה לצפייה. נכון לסוף השבוע כבר חזו בסרטון המבחיל הזה למעלה משישה מליון צופים. הזדהות עם הקורבן או פורנוגרפיה? אתם תחליטו.

(פורסם ב"גלובס" – 13 נובמבר 2011)

 

עידכון מהערב, 13 בנובמבר, לאחר פירסום המהדורה המודפסת של "גלובס":

בית משפט בטקסס הוציא בסוף השבוע הוראה, האוסרת על השופט אדמס, אביה של הילארי, לבקר את אחותה – ביתו בת העשר, הגרה עם אמה (שהתגרשה ממנו לפני מספר שנים), ללא אישור מראש מהאם. כמו כן נאסר עליו לשתות אלכוהול ב – 24 השעות הקודמות לביקור שכזה, אם אכן תרשה לו האם לבקר את ביתם המשותפת. המשך יבוא, כנראה …

 

 

 

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

2 תגובות

  1. ומה עם כל הילדים בני 10 שהוריהם נשפטים בפניו? איפה בית המשפט שימנע מיצור כזה "לשפוט" במשפטי התעללות בילדים?

  2. ברור….הוא לא עבר שימוע ע"י נבחרנו הנכבדים, אותם אלו שבחרו את קצב…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *