ממשל זמין: גם בשבת

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

בשבוע שעבר התחוללה סערה זוטא במקומותינו, עקב החלטתו של האומללה שר הפנים אלי ישי, לסגור את השירותים המקוונים של משרדו בשבתות ובחגים. הסערה הזו תדעך מן הסתם בזמן הקרוב ותתווסף לעוד נצחונות רבים וקטנים שזקפה מפלגתו של השר ישי לזכותה במשך שנות קיומה. לאט אבל בבטחה, כמו במקרה הגזירה השערורייתית של החלת שעון חורף כמעט בשיאו של הקיץ, גם כאן קוטפת ש"ס עוד הישג נוסף, בדרך להנצחת הכפייה הדתית ובהמאסתן שלא לצורך של המפלגות הדתיות על הציבור הישראלי החילוני. על פי נתוני הלמ"ס, כ 20% מאזרחי ישראל אינם יהודים, כ 45% מהיהודים בישראל מגדירים עצמם כחילוניים ועוד כ 38% רואים עצמם כמסורתיים, או במילים אחרות – רוב אזרחי המדינה נפגעים מההחלטה המיותרת הזו של כבוד השר. אבל, מהי טובת הכלל ומה משמעות רצון הרוב בדמוקרטיה, שהערך המרכזי בה הוא שלמות הקואליציה והתכונה המשמעותית ביותר של "מנהיגיה" היא היכולת לשרוד כל משבר ולהתקפל מול כל גחמה של מפלגת מיעוט בשם גורל המדינה ו"הדברים החשובים באמת".

אם תרצו להתנחם, הרי שבינתיים יש אתר ממשלתי חדש, שכנראה לא ייסגר בשבתות הקרובות. זהו "על הגובה!" – האתר החדש לילדים, שעלה בקיץ האחרון לאויר במסגרת מערך ממשל זמין. "על הגובה!" הינו תוצאה של שיתוף פעולה בין הממשלה לבין עמותת "סנונית" לקידום החינוך המתוקשב בישראל. זהו פורטל אינטרנטי, המהווה פלטפורמה משותפת למגוון משרדי ממשלה ולגופים ממשלתיים. האתר מציע סביבה מקוונת אחת, המאגדת בתוכה תכנים ממשלתיים לילדים בדרך נגישה, ידידותית ובטוחה.

את הרעיון לפורטל ממשלתי לילדים הגתה שרית ברזילי, מנהלת הפיתוח הפדגוגי של "סנונית", והוא נדחף קדימה על ידי בועז דולב, המנהל לשעבר של ממשל זמין ואילן יום טוב, סגנו. פורטל "על הגובה!" מהווה מעין מדינה וירטואלית, שדרכה נחשפים נושאים מגוונים, הנוגעים לחיי הילדים במדינת ישראל דרך משחקים, פעילויות למידה אינטראקטיביות, ספרים דיגיטליים, מצגות ועוד. הילדים מוזמנים לשוטט בפורטל, להיכנס דרכו אל עולמות של משחק וחוויה ולרכוש מידע וכלים לחיים. קהל היעד של "על הגובה!" הוא ילדים ישראלים, דוברי עברית וערבית, בין הגילאים 14 –  8. האתר פונה אל הילדים בשעות הפנאי בסביבתם הביתית, ומציע מידע גם למעגלים התומכים בילדים – ההורים והמורים.

בין הסביבות השונות שמציע האתר תוכלו למצוא את "בית ספר לשוטרים: להיות שוטר ליום אחד", משחק שהוקם בשיתוף עם משטרת ישראל; "איפה הכסף? משחקים ולומדים על כסף ועסקים", שמקנה לילדים ערכים בסיסיים בחינוך פיננסי; "מחוברים: מדריך לילדים בעידן הדיגיטלי", המחנך ילדים לצריכת מדיה ומידע בצורה אחראית ובטוחה; "זה כל הסיפור! ספרים על הדברים החשובים בחיים", ספרים דיגיטליים של מיטב הסופרים והמשוררים; "חדר החדשות: דברים שקורים בארץ ובעולם", המציג נושאים מן החדשות הנוגעים לעולמם של הילדים, מנקודת מבטם הייחודית; "כחול ולבן: בעצב ובשמחה, מועדי המדינה מסביב לשנה " ועוד.

אני ממליץ לכם בחום לעודד את ילדיכם לבקר ב"על הגובה!" ב  http://kids.gov.il וללמוד שם מקרוב על משרדי הממשלה ופעילותם. האתר פתוח כל ימות השנה, גם בשבתות ובחגים. בינתיים.

פורסם ב"גלובס" – 20 ספטמבר 2010)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *