שיווק בין-לאומי

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

זוכרים את "היטרקומד ישראל", חברת ההיי-טק הישראלית הדמיונית, שמנהליה מאמינים שבעלי המניות שלה משרתים אותם ולא להיפך? בפעם האחרונה שהזכרנו אותה, אירגנה מחלקת השיווק של "היטרקומד" טקס השפלה פומבי לנציג השותף הטורקי של החברה. לאחר שהושפל הנציג כראוי, ציפו אביגדור, סמנכ"ל השיווק, ומנכ"ל החברה בנג'י להצלחה שיווקית מסחררת ברחבי העולם, אולם זו – משום מה – מאחרת להגיע. שוק ההיי-טק העולמי ממשיך להתייחס אל "היטרקומד" בעוינות ובנג'י המנכ"ל דיווח החודש לבורסה, כי למרות השיפורים המשמעותיים בביצועי החברה, לצערו "העולם כולו נגדנו" עדיין.

והנה לאחרונה, נקטה החברה האמריקנית "וויט האוס", השותפה הגדולה ביותר של "היטרקומד", ביוזמה חדשה. מנכ"ל "וויט האוס", מיסטר ברק, הזמין את בנג'י לשיחות בעניין שיתוף פעולה אסטרטגי עם נציגיה של יריבה ותיקה ומרה, חברת "חומות יריחו". בנג'י התייעץ עם חברו להנהלה אודי. "תגיד, מה נראה לך? למה מיסטר ברק בוחש פה בעניינינו ומפריע לנו לעבוד בשקט?" אודי גיחך קלות. "מה, אתה לא מבין? גם לו יש בעלי מניות, גם הוא צריך להסיח את דעתם מהבעיות האמיתיות של החברה שלו, שכבר מזמן איבדה את מעמדה בעולם והיא ממשיכה להידרדר מדי יום. הוא משתמש בנו כתירוץ."

שמח וטוב לב יצא בנג'י לדרכו הארוכה לוושינגטון, הקפיד לבזבז שם את זמנו של מיסטר ברק ושל נציגי "חומות יריחו" וחזר הביתה מבלי להשיג דבר, למרבה השמחה. סמנכ"ל השיווק של "היטרקומד", אביגדור, חיזק את חוסר ההישג בנאום גאה, שנשא בכנס הבין-לאומי למחלקות שיווק, שנערך כמדי שנה בניו-יורק. בפני קהל עויין הודיע אביגדור, שלדעתו אין שום סיכוי ש"היטרקומד" ו"יריחו" יגיעו ביניהן לסיכום כלשהו. זה היה בניגוד מוחלט להוראותיו של בנג'י המנכ"ל, אבל ב"היטרקומד" המנכ"ל מקבל הוראות מהסמנכ"לים שלו ולא להיפך.

מודאג מתלונות שהחלו להישמע בבלוגוספירה, פנה בנג'י שוב להתייעץ עם אודי, בן בריתו בהנהלה. "אל תדאג ידידי", הרגיע אותו אודי בחיוך רחב, "בינינו, שנינו כבר עברנו מצבים קשים יותר. הרי הודחנו מתפקידינו כמנכ"ל החברה, לאחר שנכשלנו בגדול, והנה אנחנו שוב כאן, נכון? בוא נמשיך להתעלם מבעלי המניות, לעשות ככל העולה על רוחנו ולשמור זה על זה. ולכשיגיע הרגע הנכון, אתקע גם לך סכין בגב ואתיישב בכורסתך הנוחה, כמו שמגיע לי."

העורך הכל יכול של העיתון היומי רה-דרקר כתב במאמר מערכת חוצב להבות: " "היטרקומד" ממשיכה לאכזב את בעלי מניותיה. ההנהלה נראית כתלושה מהמציאות, מסוכסכת בינה לבין עצמה וכל מנהל בכיר חושב רק על עצמו ועל טובתו האישית. לשם המחשת ההתנהלות השערורייתית של הנהלת "היטרקומד", דמיינו לעצמכם רק לרגע, קוראים יקרים, מה היה קורה אילו ממשלת ישראל היתה מתנהלת כך. האם נוכל להעלות בדעתנו  שרים שעובדים בניגוד מוחלט למדיניות ממשלתם? האם תוכלו לדמיין בנפשכם שר, המייצג אך ורק את עצמו ומתעלם לחלוטין מחברי מפלגתו? האם ייתכן, חלילה, שראש הממשלה ייסחט בצורה מופגנת ומשפילה על ידי שרים, המבינים שמטרתו העליונה איננה טובת המדינה, אלא שרידותו בתפקיד? כן, קוראים נכבדים, למזלנו, פרצופה הרקוב של חברת "היטרקומד" איננו פרצופה של המדינה."

(פורסם ב"גלובס" – 17 אוקטובר 2010)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס