הוי ברצלונה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
הסיכום הלא רשמי של קונגרס הסלולר העולמי
טיסת ההיי-טק הישראלי לברצלונה
היה קר השבוע בברצלונה. שתי מעלות, רוח, מעונן ולפעמים גשום. טיסת IMA ביום ראשון בבוקר יצאה בשעה איחור, אבל ממילא ברסה משחקת בחוץ היום, כך שאין לאן למהר. במקום דברי להג משעממים מפי דיילת חיננית, אנחנו מאזינים לנציג ה IMA , המברך את הטסים לקונגרס הסלולרי העולמי.
אחרי ההמראה, אני מנחם את גיא. זוהי השנה העשירית שלו בכנס המובייל. הוא עוד זוכר את ימי הכנס בקאן שבריביירה הצרפתית והסיבה היחידה שהגיע גם הפעם היתה, שלא לשבור את הרצף ההסטורי הזה. מסכן.
אני עוצם עיניים ומאזין לשיחתם של שני משקיעים על השקעה מבטיחה. יזמים חרוצים יושבים עם לפטופים פתוחים ומכינים פרזנטציות מלהיבות. אני פוזל למצגת של היזם שיושב בסמוך אליי. משהו על דרך ייחודית להכוונת פרסומות מדוייקת ל"מובייל יוזרס". הזדמנות ענקית, טכנולוגיה ייחודית, צוות מנצח, אני מזהה את ה"בולטס" המקוריים שלו מרצדים על המסך.
על יד השירותים מתנהל דיון סוער על אופי הלבוש בכנס ומסתיים בפשרה: ביזנס קאז'ואל. באירופה, האופנה של ג'ינס משופשף, נעלי אול-סטאר שטוחות וחולצת טריקו שחורה עדיין לא נחשבת למילה האחרונה.
עם הנחיתה בברצלונה אנחנו מועמסים על אוטובוס שמסיע אותנו לטרמינל. גאון הסלולר שעומד על ידי מזהה במרחק של חמישה מטר מאיתנו בלונדינית מהממת ומדווח לשותף שלו בלחש רועם: "שים לב, בלונדינית מדהימה בשעה עשר. אתה יודע מה אני עושה לה כאן ועכשיו? תקשיב טוב, אני משתמש באפליקציה חדשה מהאפ-סטור, מבצע "זום אין" על החתיכה הזו ומפרק אותה למליון פיקסלים!"
 
ישראל על המפה

בכנס יש נוכחות ישראלית מרשימה ביותר. הפביליון הישראלי בחסות התמ"ת באולם 2, ההתארגנות המרשימה של IMA באולם 4. סלברייט, אמדוקס וקומברס באולם 8, קבוצת רד באולם 1, מודו בשדרה המרכזית, פרינג בסמוך למזרקה הגדולה ועוד עשרות חברות אחרות ברחבי הקמפוס. ביום הראשון אני מחליט למדוד מהו הזמן המירבי שיעבור, עד שאפגוש ישראלי שאני מכיר. אחרי שאני פוגש את נועם מ"מדיה לאיירס" בפעם השלישית בשעה אחת, אני מחליט שהניסוי מיותר. את דוד מ"באטם" ואת אביחי מ"ידע" אני פוגש שלוש פעמים ביומיים. את רובי מ"אמדוקס" ארבע פעמים ביום. את אייל מ"ג'נסיס" פעם ביום, אבל זה קורה כל יום במשך ארבעה ימים. את דב מורן רק פעם אחת. נו טוב, הוא מאוד עסוק.
ביום שני בערב יש שתי מסיבות – האחת של "אמדוקס" והשנייה בחסות קרנות ההון סיכון. אני היחידי מתוך אלפי הישראלים שהגיעו לכאן, שלא הוזמן לאף אחת מהמסיבות. אני טורח להדגיש עובדה מצערת זו בפני כל מי שמסכים להקשיב. כולם נשבעים לי ביקר להם שבוודאות שלחו לי הזמנה, ואני ממהר להיעתר ולהשתכנע בטוב ליבם. בשש בערב אני מתייצב בקוקטייל של "אמדוקס" ובקושי מצליח להידחק דרך מאות הישראלים שנסעו עד לברצלונה כדי לפגוש את הישראלים שעובדים מולם מעבר לרחוב בהרצליה. אחרי כמה לחיצות ידיים עם אנשי "אמדוקס" (שימו לב לשירותים החדשים והיוזמות המעניינות), אני ממהר להגיע לקוקטייל הקרנות. שמוליק מ"לייביו" מתדרך אותי מנסיונו משנים קודמות, שצריך להגיע מוקדם וגורר אותי לשם במהירות.
אנחנו מגיעים לכנס הקרנות, ומזל שמיהרנו, כי אכן כן – נותרו שם 25 סנטימטר רבועים אחרונים כדי להכיל גם אותנו בתוך מאות הישראלים ושלושת האורחים האירופיים המאכלסים את האירוע. שמוליק משכנע את הילה מ"כרמל" לתת לי להיכנס, למרות שלא הוזמנתי. היא מתלבטת איזו מדבקה להצמיד לי ("יזם", "משקיע", "אורח לא רצוי") ובסוף מתרצה. בפנים, עם כוס יין ביד, אני מודה לאהוד מ"ורטקס", חמי ורמי מ"פיטנגו", אייל ומיכה מ"ג'נסיס", יוסי מ"ג'מיני", אורי מ"כרמל", אסף מ"סקויה", ברק מ"איריס", ליבת מ"פלנוס" וליוסי מ"יוסי ורדי", על שהזמינו אותי לקוקטייל הזה. מישהו בעל לב טוב לוקח אותי הצידה וצורח לי באוזן שרק חלק מהנ"ל הם נותני החסות האמיתיים לקוקטייל ומה פתאום אני נותן קרדיט למי שלא מגיע להם. לא נורא, ממילא לא הזמינו אותי, אז למה שלא אפרגן.
מרחוק אני מזהה את ג'ף פולבר ומנסה לפלס את דרכי אליו. אין סיכוי, כי עשרים יזמים חרוצים כבר מקיפים אותו מכל עבר. יעל מ"צו שמונה" מחייכת אליי למרות שהעלבתי מישהו מדוברי הכנס שאירגנה לפני שבוע. "לא נורא", היא אומרת לי בנדיבות, כנראה גם היא יודעת שהסיכוי שאוזמן לקוקטייל הזה בשנה הבאה שווה לסיכוי שאריק שמידט יתחבק כאן השבוע עם ביל גייטס.
 
מלחמות הנפילים
מסביבנו, בכנס הסלולר העולמי, קורים דברים. מיקרוסופט מכריזה מלחמת עולם על ה"אייפון" ועל ה"אנדרואיד", ומשיקה מערכת הפעלה סלולרית חדשה. אריק שמידט, נשיא גוגל, משיב אש בנאום משעמם למדי, על מיחשוב, קישוריות והענן, שלושת היסודות עליהם יישען מעתה ואילך העולם המודרני. נשיאי חברות הסלולר המובילות בעולם מציגים את מרכולתם בראיונות לתקשורת. באופן כללי, הם מתקשים להסביר איך ימשיכו להרויח כסף על חשבוננו, בעולם שהשתנה מבלי לבקש את רשותם.
בטרמינל, בהמתנה לטיסה החוזרת לארץ, אני מזהה את הבלונדינית המהממת מהאוטובוס. נראית לי שלמה לגמרי, כל הפיקסלים במקומם. נראה, שהאפליקציה של ה"אייפון" לא ממש פועלת. אולי על "אנדרואיד" היא עובדת טוב יותר. שווה לנסות.
(פורסם ב"גלובס" – 21 פברואר 2010)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *