תנו צ'אנס

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
היום אני מביא בפניכם סיפור אמיתי שהתרחש במקומותינו. לפני כ 12 שנים קמה בישראל חברת סטארט-אפ, אחת מתוך רבות שקמו כאן אז וזכו לגיבוי מקרנות הון סיכון. כבר בתחילת דרכה של החברה עלה הצורך להצטייד במערכות מיחשוב מתקדמות, בתוכנות ייחודיות וברשת תקשורת מתוחכמת, ולצורך כך הוחלט בהנהלת החברה להקים צוות מערכות מידע ייעודי.
סמנכ"ל הכספים בחברה, אייל, פנה אל מנכ"ל החברה עם רעיון חריג: "תראה, אני מכיר בחור אחד, קוראים לו מימון, ללא הכשרה או נסיון כלשהו בהיי-טק. הוא מחפש עבודה ועל סמך ההיכרות שלי איתו אני ממליץ עליו בחום. הייתי מבקש שנעשה פה מעשה חריג – בוא נגייס אותו לתקופת ניסיון כעובד זוטר בצוות מערכות המידע שלנו. אני משוכנע, שילמד מהר את המקצוע ויוכל להגיע תוך זמן קצר למצב בו הוא תורם לחברה כמו כל עובד אחר. הוא יהפוך להיות איש מחשבים לכל דבר."
בהתייעצות מהירה בין יזמי החברה הוחלט לתת למימון צ'אנס. בראיון הקבלה שלו לעבודה אמר, שהוא מוכן לעבוד אפילו בחינם, אם רק תינתן לו ההזדמנות להוכיח את עצמו. הוא גוייס לעבודה על בסיס חוזה זמני מיוחד, בשכר חודשי של 4,000 ש"ח. אחרי שלושה חודשי נסיון מוצלחים הפך להיות עובד מן המניין, בשכר התחלתי של 6,500 ש"ח. הוא עבד קשה והוכיח חריצות ונאמנות לחברה. מהר מאוד למד מימון להתמודד עם מערכות הפעלה מורכבות, ביניהן NT (זוכרים?) ו UNIX, והשתלם ברשתות תקשורת מחשבים. אישיותו הצנועה והנעימה סייעה לו להשתלב בין עובדי החברה והוא המשיך להתקדם בסולם השכר תוך כדי שהוא ממשיך להרשים את מנהליו בהתפתחותו המקצועית.
חמש שנים לאחר מן נמכרה החברה ההיא, ומימון המשיך בדרכו אל תוך החברה הרוכשת, שגם היא בתורה נמכרה לענקית התוכנה CA. היום, 12 שנים מאוחר יותר, מימון עובד ב CA, במרכז שלה שבהרצליה פיתוח. כעובד היי-טק הוא נהנה מסביבת עבודה מאתגרת ומעניינת, משכורת טובה, והטבות שונות.
בשיחת טלפון שקיימנו בשבוע שעבר אמר לי מימון: "אני מרגיש שאני עובד במקצוע מרתק. נשביתי בקסמי ההיי-טק כשקיבלתי את ההזדמנות ההיא ומאז אני ממשיך ליהנות. בעבודה שלי בצוות מערכות המידע, הדבר הכי קריטי הוא היכולת ללמוד טכנולוגיות חדישות שוב ושוב. השכלה פורמלית הרבה פחות חשובה מיכולת למידה ומהנכונות להדביק את הקצב המטורף של התקדמות ההיי-טק. אני מרגיש שהאנשים שנתנו לי צ'אנס לפני שתים עשרה שנים שינו את מסלול חיי. אני אסיר תודה להם ותמיד אהיה."
אני מכיר את הסיפור של מימון מקרוב. הייתי המנכ"ל של אותה חברת סטארט-אפ וזכיתי להיות אחד מאותם אנשים עליהם אומר מימון היום, שבזכותם השתנו חייו. יש בישראל אלפי חברות סטארט-אפ. המנהלים והיזמים של החברות האלו יכולים גם הם להעניק הזדמנות לאנשים הראויים לכך ולכן אני פונה אליהם כאן: תנו הזדמנות לאדם אחד שלא צמח בחממת 8200, שאיננו בהכרח עמוס בתארים אקדמיים, או בניסיון מרשים של עבודה קודמת בהיי-טק. אולי אפילו מישהו שלא גדל בישראל המפנקת שבין רמת אביב ג' לבין רמת השרון. תנו צ'אנס לאדם אחד שרוצה לשנות את מסלול חייו. אני משוכנע שלא תצטערו.
(פורסם ב"גלובס" – 31 ינואר 2010)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *