נותנים ביחד, מכל הלב

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

אחת המגמות החדשות והמבורכות בעולם ההיי-טק הוא היווסדותן של חברות סטארט-אפ בעלות אג'נדה חברתית, במקביל להיותן יישויות עסקיות לכל דבר. היום אני מביא בפניכם את סיפורה של חברה כזו.

את give2gether פגשתי לראשונה לפני כשנתיים בכנס של עמותת בוגרי 8200. הייתי אז חבר בועדת שופטים שהעניקה לחברה את הפרס הראשון בתחרות המיזמים של בוגרי היחידה. המשכתי להיות בקשר עם מנכ"ל החברה ארנון שפיר, ובכל פעם מחדש אני מתרשם שוב מיזם מוכשר ונחוש, שיש לו גם הזכות לתרום משהו בדרכו שלו ליצירת עולם טוב יותר.

give2gether הוקמה בשנת 2008 על ידי ארבעה מייסדים: שפיר, בוגר 8200 ובעברו סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת סכימה, פרופסור שחר קריב מאוניברסיטת ברקלי, פרופסור דאגלאס גייל מאוניברסיטת ניו-יורק וד"ר חואן סו לי מהרווארד. המייסדים התבססו על מחקר שערכו הפרופסורים לכלכלה קריב וגייל בנושא התנהגותם של תורמים, בהתבסס על תורת המשחקים. הם ייצרו פלטפורמה אינטרנטית, המתבססת על רשתות חברתיות ומאפשרת ליצור במהירות הבזק מבצעי התרמה למטרות המוגדרות על ידי יוזם הקמפיין. כל אחד יכול להחליט על מטרה למענה הוא רוצה להתרים את קהיליית מכריו, מה שמאפשר ל give2gether להגדיר עצמה כחלוצת הדמוקרטיזציה של עולם הפילנתרופיה.

המספרים מדברים בעד עצמם: נכון להיום כבר נרשמו אצל give2gether למעלה מ 25 אלף מבצעי התרמה אישיים. יותר מ 4.3 מליון דולר גוייסו כתרומות, והתרומה הממוצעת עומדת על 93 דולר. שבעה מבצעי התרמה הצליחו לגייס למעלה מ 300 אלף דולר כל אחד. בנוסף, כ 150 עמותות החלו להשתמש ב give2gether לצורך גיוס תרומות, ובכל חודש נוספות עוד עשר עמותות חדשות.

בין מבצעי ההתרמה המתקיימים בימים אלה: הקמפיין של לביא בן משה, הילד חולה הקנוואן שהוריו נלחמים על חייו; "כנפיים של קרמבו", תנועת הנוער לילדים בעלי צרכים מיוחדים שמתרימה לצורך פתיחתם של סניפים חדשים בנגב ובגליל; ובעבר גם ניתן היה למצוא כאן את מבצע ההתרמה של להקת הרוק האמריקנית "לינקין פארק" שהתרימה למעלה מ 350 אלף דולר למען נפגעי רעידת האדמה והצונאמי ביפן.

ארנון שפיר אמר לי: "זוהי זכות נדירה לקבל הזדמנות לחיות את החלום של הקמת מיזם חברתי כמו give2gether . בעזרת מדע מתקדם ייצרנו כאן פילנטרופיה דמוקרטית ושקופה, מאד פשוטה לשימוש ושייכת להמונים. אנחנו עוזרים גם להציל חיים. תחשוב על זה כמו Groupon למטרות טובות…"

למען כל מי שנעזרים בשירותיה של give2gether , ילדים, חולים, נזקקים ונפגעי אסונות, וגם למען הגשמת חלומם של ארנון ושותפיו, נאחל להם כאן הצלחה רבה. אם יש לכם רעיון למבצע התרמה משלכם, אתם מוזמנים לפנות ל http://www.give2gether.com .

"כנפיים של קרמבו" - מבצע התרמה אצל give2gether

(פורסם ב"גלובס" – 28 מרץ 2012)


אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *