בכל דור ודור

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
בכל דור ודור חייבים אנו, העובדים בהיי-טק, לחדש וליצור, לרענן ולהמציא את הדבר הגדול הבא. שנאמר: והגדת לעצמך ביום ההוא, בעבור זה למדנו ובשביל זה התחנכנו. לא בשבילנו בלבד אנו עובדים ומייצרים ולא רק עבור משפחותינו אנו עמלים. שנאמר: למען חוסנה של המדינה, למען צמיחתה הכלכלית ולמען עתיד טוב יותר עבור ילדינו, אנחנו עובדים קשה כל כך ומשקיעים בעבודתינו את מיטב שנותינו.

בכל דור ודור חייב יזם לראות את עצמו כאילו הוא גיל שוויד לפחות, שנאמר: והגדת למשקיעיך ביום ההוא לאמור, בעבור זה עשיתם לי סטארט-אפ, ובשביל זה השקעתם בי את מיטב כספכם. כי לא רק אני אתעשר ביום האקזיט, ולא רק אני אחסל את המשכנתא ולא אני בלבד אקנה לי ג'יפ מפואר. אלא אף אתכם יעשיר האקזיט שלי, ואת שותפיכם הרבים, שנאמר: אותי הוצאתם מאמדוקס ונתתם לי את כספכם על מנת שאביא אתכם ואותי, ביחד, אל ארץ האקזיט המובטחת.

בכל דור ודור חייב מנכ"ל לראות את עצמו כאילו הוא יצא לפני רגע מפסי הייצור או ממעבדת הבדיקות, שנאמר: והגדת לעובדיך ביום ההוא, בעבור זה קיבלנו כסף ממשקיעינו, על מנת שנעבוד כולנו קשה, שנהיה נאמנים ויצירתיים ושנשביח את מוצרינו. כי לא את משקיעינו בלבד תשמח הצלחתינו, אלא אף אותנו תשמח ההצלחה, שנאמר: ואותנו, יחידי הסגולה, הביאו לכאן, לתת לנו את החברה, אשר נשבענו שתצליח.

בכל דור ודור חייב משקיע לראות את עצמו כאילו הוא עצמו עובד בחברה בה השקיע, שנאמר: והגדת לשותפיך ביום ההוא לאמור, בעבור זה עשיתם לי את המוות בצאתי מישיבת השותפים האחרונה. לא את החברה הצולעת הזו יגאל הקדוש ברוך הוא, ולא את אף אחת מהחברות האחרות בהן השקענו יגאל, שנאמר: ואותנו הוציא מאקזיט אחד עלוב אל משנהו למען הביא אותנו אל החברה המדהימה באמת, אשר נשבענו למשקיעינו ואשר טרם מצאנו.

בכל דור ודור חייב לקוח לראות את עצמו כאילו הוא זה שיודע הכל, שנאמר: והגדת לאיש המכירות של הסטארט-אפ לאמור, בעבור זה אני עושה לך טובה, שאני מסכים ברוב טובי לנסות בחינם, ותמורת אופציות בחברה העלובה שלך, את המוצר הזה, ששנינו יודעים שאין בו צורך ושלעולם לא יעבוד כמו שצריך. שנאמר: ואותנו אתם צריכים כדי להוכיח למשקיעיכם שהתקדמתם במשהו, ואנחנו נעניק לכם את הארץ המובטחת.

בכל דור ודור חייב אדם בארצנו הקטנטונת לראות את עצמו כאילו הוא יצא מעבדות לחירות, שנאמר: והגדת לבנך ביום ההוא לאמור, בעבור זה אנחנו כאן, כדי להתפרנס ולהתגאות בעמל כפינו, בשביל לקבל וגם לתת, בשביל לשמוח וגם להתלונן, בשביל ליצור ולחדש, קצת בהומור וקצת בעצב, ממש כמו כל עם אחר. בעבור זה עשו לנו אבותינו את המדינה, כדי שנהיה כמו כל העמים, ועוד קצת. שנאמר: ואותנו הוציא משם, למען הביא אותנו, לתת לנו את הארץ.

בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים, שנאמר: והגדת לבנך ביום ההוא לאמור, בעבור זה עשה לי ה' בצאתי ממצרים. לא את אבותינו בלבד גאל הקדוש ברוך הוא, אלא אף אותנו גאל עימהם, שנאמר: ואותנו הוציא משם למען הביא אותנו לתת לנו את הארץ אשר נשבע לאבותינו.

בכל דור ודור… חג פסח כשר ושמח!

(פורסם ב"גלובס" – 6 אפריל 2009)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *