משתוקקים ללמוד

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הכותרת הראשית של בלוג הטכנולוגיה החשוב TechCrunch בישרה אמש על סבב גיוס הון מעניין במיוחד: קרן ההון סיכון הידועה NEA הובילה השקעה של שמונים מליון דולר (!) בחברת הלימוד המקוון ( e-Learning ) הפרטית Desire2Learn, המספקת שירותי לימוד מבוססי ענן למליוני משתמשים ברחבי העולם.

Desire2Learn הוקמה בקנדה בשנת 1999. החברה פיתחה סביבת לימוד מקוון חדשנית, ש"מציתה אצל כל אחד ואחת את התשוקה ללמוד", ככתוב באתר האינטרנט שלה. שירותי הענן של Desire2Learn כוללים מאגר אלקטרוני של תכני לימוד מותאמים לקהלי יעד שונים (תלמידי בית ספר, סטודנטים באוניברסיטה, עובדים בחברות בין לאומיות ועוד), מערכת לניהול לימוד אינטראקטיבי, כלים אנליטיים לניתוח התקדמות התלמידים ולשיפור הישגיהם, אמצעים לשיתוף בין הלומדים, עזרים ליצירה קלה ומהנה של תוכן לימודי חדש ועוד כלים מתקדמים ביותר להנגשת החומר לכל תלמיד באשר הוא, מהמחשב הנייד שלו, מהטבלט או ממכשיר הסלולר. הענן של Desire2Learn מאפשר גם למורים התנהלות יעילה מול תלמידיהם המשתמשים במערכת. במילים אחרות, זוהי פלטפורמה טכנולוגית משוכללת המהווה אוצר בלום בידיהם של מי שרוצים ללמד ומי שמשתוקקים ללמוד.

חברות רבות ללימוד מקוון קמו בעשרים השנים האחרונות, ברוב המקרים ללא הצלחה מסחרית משמעותית. ואולם, נראה שבשנתיים האחרונות חל מפנה, שצד את תשומת ליבם של משקיעי ההון סיכון המנוסים של NEA. השילוב בין החדירה המהירה של הטאבלטים לשווקים לבין השתכללותם של שירותי הענן ייצרו סוף סוף סביבה טכנולוגית נכונה לשימושים של לימוד מקוון. בהודעה שלה לעיתונות על ההשקעה הזו, מעריכה NEA שבכל שנה מושקעים בעולם כטריליון דולר בחינוך תלמידים בכיתות א' עד יב'. חלק משמעותי מהסכום הענק הזה מופנה לאחרונה לכיוונן של טכנולוגיות חדישות המאפשרות חינוך טוב יותר, נגיש יותר ומתאים יותר לתלמידי המאה העשרים ואחת.

לפני כשבועיים, לכבוד פתיחת שנת הלימודים, הבעתי כאן הערכה למאמצי משרד החינוך לקדם טכנולוגיות חדישות במערכת החינוך הישראלית. זכיתי ללא מעט תגובות של הורים נרגזים, שמעדיפים שמערכת החינוך תשקיע במורים טובים יותר ובחינוך "אמיתי" ולא בעזרים ובטכנולוגיה. הורים יקרים, משום מה התרגלנו לחשוב במונחים של "או זה או זה", אבל אולי ננסה לחשוב במונחים של "גם וגם"? גם טכנולוגיות חדישות ונכונות וגם חינוך ערכי וגם מורים טובים ואולי אפילו גם מזגן תקין, שולחן נקי וחצר מטופחת, וכל אלה כחבילה אחת בבית הספר בו לומדים הילדים שלנו?

אבל, להורים המוטרדים שביניכם, אל דאגה: ככל שידוע לי Desire2Learn אינה בשימוש בישראל. לחברה יש כ 700 לקוחות עסקיים ושמונה מליון משתמשים במדינות שונות בעולם וביניהן: ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, גרמניה ניו זילנד וקטר. אלינו הם עדיין לא הגיעו.

(פורסם ב"גלובס" – 5 ספטמבר 2012)
אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *