הלקוח תמיד טועה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

אנחנו חוזרים היום אל "היטרקומד ישראל", חברת ההיי-טק, שבעלי המניות שלה איבדו את השליטה על הנהלתה. כזכור, ב"היטרקומד ישראל" יש הנהלה מושחתת, הדואגת אך ורק לעצמה ומצליחה להפתיע בכל פעם בחדש, לרעה כמובן, את שותפיה העסקיים, את לקוחותיה ואת ציבור בעלי מניותיה. בחודשים האחרונים המשיכו ביצועי החברה לקרטע ובבורסה האמריקנית, בה נסחרות מניותיה, החלו מאחורי הקלעים דיונים על הסרתה מהמסחר. לאור המשך ההידרדרות החליט בנג'י, מנכ"ל "היטרקומד" לכפות את עצמו על האסיפה השנתית של "וויט האוס", השותפה האמריקנית הנאמנה של החברה. "וויט האוס" היא השותפה הגדולה ביותר של "היטרקומד" ובין שתי החברות יש הסטוריה ארוכת שנים של שיתוף פעולה בשווקים הבין לאומיים.

מנכ"ל "וויט האוס", מיסטר ברק, לא ממש התלהב לארח את המנכ"ל הישראלי. הוא כבר שבע אכזבות מהשותפה הישראלית. מוצרי החברה אינם מסופקים בזמן, בקרת האיכות ירודה ולקוחות רבים דורשים ממנו במפגיע למצוא תחליף. ועוד: "היטרקומד" איננה מפתחת מוצרים חדשים ולא נראה שהנהלתה מתכננת את השינוי שהשווקים כה מייחלים אליו. לקראת הביקור של בנג'י הוציאה "וויט האוס" הודעה לעיתונות ובה דרשה מ"היטרקומד ישראל" ליישם תהליכים עסקיים חדשים, לשפר את בקרת האיכות שלה ולשתף פעולה עם חברת "חומות יריחו" כדי ליצור קו מוצרים משופר, שיתאים יותר לדרישות לקוחותיה התובעניים של החברה האמריקנית.

בנג'י הוא נואם מוכשר ביותר. בנאום חוצב להבות מול מאות אנשי "וויט האוס" הצליח להלהיב את הקהל מבלי להתחיייב לשום דבר. "היטרקומד היא חברה חדשנית ובעלת מוצרים מדהימים באיכותם" הרעים בנג'י בקולו, "הבעייה היא לא המוצרים שלנו, אלא הלקוחות שלנו, שאינם מבינים כמונו מה הם צריכים ומדוע המוצרים שלנו, כמו שהם, פותרים את כל בעיותיהם. במקום לבזבז זמן ןמשאבים על שיפור המוצרים שלנו אנחנו מכריזים בזאת על קמפיין שיווקי חובק עולם, שיחנך את לקוחותינו לחשוב אחרת ולהבין שדרישותיה של "וויט האוס" נובעות מחוסר הבנה בשווקים הגלובאליים. בנוסף, הרעיון של שיתוף פעולה בינינו לבין "חומות יריחו" הוא בכלל הזוי ומופרך ונטול כל סיכוי!"

קהל המאזינים עמד על רגליו והריע במשך דקות ארוכות. ואולם, הבורסה התרגשה פחות ומנייתה של "היטרקומד ישראל" המשיכה להידרדר במהירות. מודאג משהו מהתלונות שזורמות אליו מכל עבר, פנה בנג'י להתייעץ עם אודי, בן בריתו בהנהלת "היטרקומד". "חבר יקר, אין לך מה לדאוג"", הרגיע אותו אודי וחיבק אותו בחברמניות, "כל עוד אתה ואני שומרים זה על זה בעלי המניות שלנו אינם יכולים לעשות דבר, נכון? אל תדאג, לקוחותינו ושותפינו ועימם גם בעלי מניותינו יכולים לקפץ במקומם, אבל זה לא יזיז אותנו מהכורסה הנוחה. מה שכן, ידידי הטוב, כמו שכבר הבטחתי לך בעבר, כמנהגי משכבר הימים בהגיע הרגע המתאים לי אתקע גם לך סכין בגב ואעשה את כל מה שצריך כדי לרשת את התואר הנכסף שלך, כמו שמגיע לי."

בנג'י חיבק את אודי בהקלה. עם בן ברית כזה הוא יכול להיות רגוע. מה הם כבר מבינים, בעלי המניות כפויי הטובה, הלקוחות המעצבנים, השותפים הנרגנים? מי הם בכלל, שיתערבו אצלו בניהול של "היטרקומד ישראל"? 

(פורסם ב"גלובס" – 12 יוני 2011)


אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *