מנהלים אמינים ומנוסים

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

אנחנו חוזרים היום אל היטרקומד ישראל, חברת ההיי-טק שמנהליה מתעלמים מבעלי מניותיה ועושים בה ככל העולה על רוחם. בעבר דיווחנו כאן על מחאת המהנדסים בהיטרקומד, שיצאו למאבק כנגד חוסר השיוויון והקיפוח המתמשך. כמו שחזה אז בנג'י, מנכ"ל החברה, המחאה הזו נעלמה אל תוך ועדות למיניהן ודו"חות עבי כרס, למרבה תיסכולם של המהנדסים ולשמחתו הכמעט בלתי מוסתרת של בנג'י.

אבל לאחרונה החלו להישמע קולות שקראו לעורר את המחאה הזו מחדש. אחד מהדוברים הנמרצים ביותר בעניין חידוש המחאה היה איש חביב בשם שאולי, שרואה את עצמו כמועמד ראוי להיבחר יום אחד לתפקיד מנכ"ל החברה. שאולי העלה את נס מחאת המהנדסים לראש סדר היום בקמפיין האישי שלו להיבחר לתפקיד הנכסף. בנאומים סוחפים יצא שאולי חוצץ כנגד בנג'י המנכ"ל: "זהו אדם חסר אחריות והמשך כהונתו כמנכ"ל היטרקומד ישראל מעמיד בסכנה את עצם קיומה" קרא שאולי באחד הנאומים שלו, לקול תשואות הקהל. "לעולם לא תראו אותי עובד במחיצתו של האיש הזה. לא אתן ידי להמשך השחיתות ולהידרדרות במניותיה של היטרקומד בבורסות העולם", הגיב שאולי לשמועות כאילו קיבל לאחרונה פנייה מאנשי לישכת המנכ"ל להצטרף להנהלת היטרקומד כסמנכ"ל.

משום מה, רבים מבעלי המניות של היטרקומד לקחו את דבריו של שאולי ברצינות. הם העדיפו לשכוח שבהיטרקומד מילה אינה מילה, התחייבות איננה התחייבות והבטחה אין מקיימים. אבל בנג'י הוא מנהל מנוסה. הוא גם ידע עם מי יש לו עסק. הוא שלח את אודי, סמנכ"ל התיפעול הנאמן (רק לעצמו) כדי להציע לשאולי עיסקה מפתה: "שאולי, אני מתכבד להזמין אותך לתפקיד ניהולי בכיר בהיטרקומד. בנג'י ישמח למנות אותך כמשנה למנכ"ל לענייני שום דבר. בנוסף נבטיח לך רכב מנהלים צמוד ובכל פעם שבנג'י יישא נאום חשוב הוא יקפיד לפנות אליך במילים 'שאולי שותפי החשוב, האהוב והאמין'. אז מה אתה אומר?"

שאולי התלבט שלושים שניות כדי שיוכל לדווח אחר כך, בנאום חוצב להבות, שההחלטה הזו היא מן הקשות שקיבל במהלך חייו. הוא התנה את הסכמתו בכך שבנג'י המנכ"ל גם יחייך אליו בנדיבות ויקרוץ לו בחביבות בכל פעם ששאולי יהיה עצוב. "חשוב לי, שבעלי המניות לא יאבדו את אמונם בי", הסביר שאולי את עמדתו הקשוחה, ועל כך ענה לו אודי בזריזות: "אל תדאג שאולי, בעלי המניות של היטרקומד ממילא לא מאמינים לאף מנהל בחברה. אתה מוזמן להצטרף לשורה ארוכה של מנהלים שבגדו באמון בעלי המניות אבל ממשיכים למשוך משכורת ולא לעשות שום דבר מועיל. כשתתרגל, תראה שזה אפילו די נחמד." שאולי קיבל את ההצעה והצטרף להנהלת היטרקומד ישראל. המשך יבוא.

(פורסם ב"גלובס" – 9 מאי 2011)


אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *