אמא לשבעה ילדים, יזמת

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

אחד ההישגים המשמעותיים ביותר בחוק השיוויון בנטל בו דובר כה רבות לאחרונה, הוא מתן האפשרות לאלפי חרדים, אלה מתלמידי הישיבות החפצים בכך, לצאת לעבודה באופן מיידי, ללא חשש מגיוסם לצה״ל. זאת, למגינת ליבו של הממסד החרדי, שהיה רוצה לראות אותם שבויים לנצח בעוני ובבערות.

בכנס סגור למשקיעי הון סיכון שאירגן לאחרונה אלן פלד, השותף המייסד של קרן וינטאג׳, הציג משה פרידמן, מייסד אירגון קמאטק לשילוב חרדים בהיי-טק, נתונים על פיהם יש כיום כ 12 אלף חרדים שעברו הכשרות במקצועות טכנולוגיים. הם יכולים להשתלב בעבודות תיכנות, בדיקות מוצרים ותמיכה בלקוחות, אך רק כרבע מתוכם עובדים בפועל בחברות היי-טק, כך שהדרך עדיין ארוכה.

אבל מי שמוכן לגלות אופטימיות זהירה (כמו כותב שורות אלו), יכול להאמין שהשילוב האמיתי והנכון של חרדים בכלכלת ישראל, ובעקבותיו גם שיוויון אפשרי בנטל, יגיע מ״למטה״, מיוזמות פרטיות ומההכרה של אלפי חרדים שירצו בחיים יצרניים ועצמאיים ושיקבלו הזדמנות אמיתית לכך. גם יזמים חרדים החלו לגלות את ההיי-טק הישראלי. הם מדביקים את הפערים האקדמיים והתרבותיים העצומים העומדים בפניהם ויוצאים לדרך היזמות המאוד לא פשוטה, בטח שלא עבורם. בכנס, שהתקיים במשרדי קרן וינטאג׳ בהרצליה, הציגה היזמת שרי רוט את CallMe,  החברה שהיא הקימה כיזמת לפני מספר שנים.

שרי, אמא לשבעה ילדים, נשואה לתלמיד ישיבה שהוא, לדבריה, עילוי בתורה. אחת ממטרותיה בהקמת הסטארט-אפ שלה היתה לאפשר לו להקדיש את חייו ללימוד התורה. לשמחתה, מאז שקמה החברה השלים בעלה את כתיבתם של שני ספרים, הנלמדים בכוללים ושזוכים לתשבחות רבות.

Callme הוקמה על בסיס טכנולוגיה שפיתח צבי כהן, בחור חרדי מוכשר ואוטו-דידקט, שלמד לבדו שפות תיכנות מחשבים. צבי פיתח אפליקציית click to call לאתרי אינטרנט, המקשרת בזמן אמת בין בעלי אתרים לבין הגולשים בהם. צבי חיפש משקיע, שרי היתה בקשר עם איש העסקים החרדי חיים ברכר, שהסכים לממן את המיזם הצעיר וכך למעשה נוצר צוות ההקמה של החברה. CallMe יצאה לדרך.

״זה תפקיד מורכב מאוד להיות רעיה, אמא ואשת עסקים, ואין מספיק מילים לתאר כמה זה דורש ממני, אבל אני רואה זאת כמשימת חיי״, אמרה לי שרי רוט השבוע. ״התחלנו במכירות לחברות במשק הישראלי ובהחלט לא היה קל – לסגור עסקאות בלי ללחוץ ידיים לגברים, לגייס לקוחות בלי לקבל מיילים בשבת ומעל הכל לשכנע שלמרות שאנחנו חרדים אנחנו בהחלט מקצוענים. אבל לא ויתרנו, המשכנו למרות הכול כי האמנו וכי ידענו שיש לנו מוצר מעולה. כיום, בעזרת השם, החברה מאוזנת ומייצרת הכנסות והינה מותג בשוק הישראלי עם מאגר לקוחות של מעל 20 מהחברות המובילות במשק הישראלי.״

Callme מעסיקה כיום תשעה עובדים ומונה בין לקוחותיה את סלקום, נטוויז'ן, מגדל, AIG, בנק ירושלים ועוד רבים אחרים.

״החזון שלנו הןא להפוך למותג בין לאומי ולהוביל את השוק גם מחוץ לישראל. לצורך כך יצאנו לסבב גיוס כספים ממשקיעים. אנחנו מקוים בעזרת השם להצליח, להגשים חלום ולהפוך לדוגמא ליזמים חרדים אחרים.״

ביום חמישי שעבר הוזמנה שרי להציג את הסטארט-אפ שלה בפני ועידת הנשיאים בירושלים. היתה לה התלבטות קשה האם לעלות לבירה ולהקדיש לנושא כמה שעות יקרות ביום חמישי לפנות ערב, שכן בזמן הזה היתה אמורה לאפות חלות ולהכין את ארוחת השבת המתקרבת, כמנהגה בכל שבוע. בסוף החליטה לעמוד גם במשימה של הצגת המיזם שלה בוועידה. יוסי ורדי סיפר לי אתמול שהיא עשתה עבודה מצויינת והרשימה מאוד את הקהל. אני לא התפלאתי לשמוע. משום מה, אני משוכנע שגם ארוחת השבת היתה סעודה לתפארת.

 מימין: צבי כהן, היזם הטכנולוגי של CallMe
(פורסם ב"גלובס" – 26 פברואר 2014)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *