בנימין נתניהו: הביתה!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

בנימין נתניהו צריך ללכת הביתה.

הגיע הזמן להגיד זאת בפה מלא. שתקתי כשרעמו התותחים. שלחתי את הבן שלי לשדה הקרב. חשקתי שפתיים. הסברתי את ישראל עד אין סוף בקרב מכרים ברחבי העולם. הייתי אזרח נאמן ותומך.

אבל עכשיו הגיע הזמן: נתניהו הביתה.

בנימין נתניהו, לפני שנים עמדת בפני מצלמות והכרזת בתקיפות שאתה תמגר את חמאס. מבלי להיכנס לשאלה האם ניתן או לא להשמיד את אירגון הטרור הזה, לא עמדת במשימה אליה התחייבת בראש חוצות.

אתה התחייבת ולא אף אחד אחר.

ב״עמוד ענן״ ניסית ונכשלת. ב״צוק איתן״ השתמשת בצבא החזק ביותר במזרח התיכון, בהתגייסות חסרת תקדים של העורף, בגבורתם של תושבי הדרום, בהקרבתם ההירואית של 64 חיילים שנפלו בקרב, בשישה אזרחים שנהרגו באש האוייב, במאות פצועים, ובלמעלה מעשרה מליארד שקל. ונכשלת במטרה שאתה קבעת לפני שנים ולעולם לא חזרת בך ממנה. הצגת את עצמך כמומחה לטרור, כמי שבאמת מבין, בניגוד לאחרים. אתה ולא אחר.

ובגלל זה, לך הביתה, מר בנימין נתניהו.

היום כבר ניתן למנות כמה מהסיבות לכישלון המהדהד שלך, מר נתניהו: קריסה מוחלטת של האסטרטגיה המדינית של אי עשייה, אותה טיפחת במשך שנים; התרופפות מוחלטת, שטפחה בפנינו ברגע האמת, של מערכת היחסים הבין לאומית של מדינת ישראל, שאתה ושותפיך גרמתם לה לאורך זמן רב נזקים קשים ואולי בלתי הפיכים; והבחירה האומללה שלך בשותפים פוליטיים לדרך; אנשים כמו דני דנון, מירי רגב, אורי אריאל, נפתלי בנט ואביגדור ליברמן, שהיו ועדיין מוכנים להקריב מאות חיילי צה״ל על מזבח הפופוליזם והשקפת עולמם הקיצונית. ברגע האמת גילית אתה וגילינו אנחנו מי השותפים שטיפחת במשך שנים רבות. והתגלית הזו היא מעציבה ומכוננת, במיוחד עבורך, אדוני ראש הממשלה.

ואולי הנושא שכואב לי מכל, שבגללו אתה – בנימין נתניהו – צריך ללכת הביתה: השיח הציבורי האלים, המתלהם, הגזעני, הלא סובלני, שמעולם לא יצאת נגדו באופן שיטתי ונחרץ. בגלל החנפנות המגומגמת שלך אל הקיצוניים שבקיצוניים גדל פה דור, כבר לא עשבים שוטים, אלא דור שלם, שבחסות הגינויים הרפים שלך והקריצות לקהל בוחרים פוטנציאלי, הוא מונע משנאה עיוורת, שגולשת באופן שיטתי לגילויי אלימות קשים, פעם אחר פעם.

תודה רבה לך, מר בנימין נתניהו, על שנים של עבודה קשה ללא לאות, למען המדינה ואזרחיה. עכשיו הגיע הזמן שלך לקחת אחריות וללכת הביתה. שיהיה לך בהצלחה באשר תלך.

 

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *