כרטיס לאולימפיאדת בייג'ין

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

ביום ששי נפתחה האולימפיאדה בבייג'ין. משלחות מכל קצוות העולם צעדו על כר הדשא באיצטדיון החדיש והמפואר, שנבנה במיוחד לכבוד המשחקים האולימפיים. סימני השאלה המטרידים בעניין זכויות האדם, הנרמסות מדי יום בסין, נדחקו הצידה, ופינו את מקומם לטקס מרהיב ומרשים. בין אלפי הספורטאים שנופפו בידיהם אל מליוני צופים ברחבי העולם, היתה גם המשלחת הישראלית. כרגיל, אין לנו ציפיות גדולות למדליות באוליפיאדה הזו, אבל אנחנו בהחלט מנחמים את עצמנו, בצדק, שההשתתפות באירוע הזה חשובה לא פחות מזכייה בתארים.

מה שרבים אינם יודעים הוא, שלישראל יש שליחה נוספת לאולימפיאדה. היא אמנם לא אמורה להתחרות בענף ספורט כלשהו, אבל היא בהחלט תעשה כל מאמץ לייצג אותנו בכבוד. המדובר בחברת LiveU מכפר סבא, שהטכנולוגיה החדשנית שלה מאפשרת שידורים ישירים בטלויזיה או באינטרנט, מבלי להזדקק לשירותי לוין. זה מספר חודשים נערכים בחברה לאפשרות לשדר מאולימפיאדת בייג'ין. האישור הסופי לשיתוף פעולה עם אחת מרשתות השידור המובילות בעולם הגיע לאחרונה בדמותה של הזמנה רשמית, המקנה לבעליה אישור כניסה בלתי מוגבל לכל האירועים והתחרויות שיתקיימו במהלך המשחקים האולימפיים, ובמיקום הטוב ביותר האפשרי בכל אירוע.

"קיינן" היא אחת הקרנות המושקעות ב LiveU , וכנציג הקרן בדירקטוריון החברה דמיינתי לעצמי כיצד מגיעים אלי מנכ"ל החברה ויזמיה, ומבקשים ממני בתחינה, שאסכים ברוב טובי להיות שליח החברה באולימפיאדה. כאות לרצון טוב, וכהוכחה להיותינו קרן מובילה בעלת ערך מוסף, התומכת ללא סייג בחברות בהן השקיעה, הייתי נעתר כנראה לתחינותיהם, ומקריב את עצמי לטובת שהייה של כשלושה שבועות בסין, ארץ זרה ורחוקה.

בעיני רוחי כבר ראיתי את עצמי מדווח למשפחתי היקרה כי עלי לנטוש אותה למספר שבועות כדי לתמוך בחברת פורטפוליו שלנו. מה לעשות, משפחה אהובה, אלו הן דרישות המקצוע, ומה לא עושים למען הפרנסה. כידוע לנו, הילדה כבר נוהגת, הוצאות הדלק בשמיים, עלויות ה"חינוך חינם" לארבעה ילדים מרקיעות שחקים, ולכן נעשה מה שצריך כדי לשאת בעול. גם אם זה אומר להיפרד למספר שבועות, כדי שאקריב את עצמי באולימפיאדה הרחוקה. וברור לכם יקירי, שזה הדבר האחרון שעולה על דעתי כרגע. כמובן, הכל למענכם.

לאחר גיבוש החלטה נועזת זו, התקשרתי למנכ"ל LiveU , להודיע לו על החלטתי. שמוליק, מנהל מנוסה וקשוח, נתן לי לסיים את דברי, כולל המשפט הרטורי "נו, אתה רואה מה אנחנו ב"קיינן" עושים למען חברת פורטפוליו שלנו?", ואז הודה לי בנימוס אך בקרירות. "מעבר להערכה העצומה שלי להקרבתך המרשימה, חשוב לי שתדע שנציג הקרן האחרת כבר הקדים אותך והתנדב בעצמו. ואילו נציג משקיעי ה"סיד", יושב אצלי כרגע, מבלי שהוזמן, ומנסה ללא הצלחה כבר מספר שעות, לתפעל את המכשיר שלנו, כהכנה לנסיעתו לסין. כולכם משקיעים נפלאים, המרגשים אותי עד דמעות, וההחלטה היא קשה."

"שמוליק", אני אומר לו בנסיון להתאושש מהמכה, "כמשקיע משמעותי בחברה, אני דורש בזאת ישיבה דחופה של בעלי המניות. חוץ מזה, אם אתה לא זוכר, אני בעצמי מהנדס, ואני חושב שפעם אפילו ידעתי איך מחברים את הכבל האדום-צהוב-לבן למצלמת הטלויזיה. האם נראה לך שיש סיכוי כלשהו, שמישהו מתאים יותר ממני למשימה המורכבת והעדינה שלפנינו?"

ואולם, לאחר ישיבת דירקטוריון דחופה וסוערת, נדחו הצעותיהם המרגשות של משקיעי החברה השונים. טיעונים של "ערך מוסף", "תמיכה ללא סייג" ו"תיזהר, יום אחד עוד תצטרך אותי", נתקלו בחומה בצורה. בהחלטה נועזת ותמוהה, קבע שמוליק המנכ"ל, שאת מכשירי LiveU בסין ילוו מהנדסים מיומנים ומנוסים, הבקיאים היטב ברזי הטכנולוגיה של החברה. המשלחת המכובדת הזו נמצאת כרגע בבייג'ין ונערכת לתחילת השידורים. אז ברוח ספורטיבית – נאחל להם הצלחה, ונקווה שיביאו איתם מדלית זהב בחזרה הביתה.

(פורסם ב"גלובס" – 10 אוגוסט 2008 )


אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *