שלי יחימוביץ' נלחמת בהיי-טק הישראלי

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
"פועלי כל עולם ההייטק התאחדו!"
"יש כאן שיעבוד גדול שמקורו בשכר הגלובלי שהעובד מקבל כיום. תתחילו לספור שעות נוספות כדי לא להיחשב כעבריינים"
"שלי למנהלים בהייטק: רוצים כסף מהמדינה? תדאגו לעובדים!"
"חה"כ שלי יחימוביץ' קוראת לחילונים: הפגינו נגד אינטל"
"שלי יחימוביץ' על מחאת החרדים באינטל: מדאיג שחילונים לא מפגינים נגד העבודה בשבתות"
חברת הכנסת שלי יחימוביץ' זכתה החודש בהישג נכבד נוסף במלחמתה המתמשכת בהיי-טק הישראלי. בשנה שעברה הצליחה לכפות על ההיי-טק את תיקון 24 , המיותר והאנכרוניסטי, לחוק הגנת השכר. היא המשיכה במתקפותיה כשתמכה בהפגנות האלימות של בריונים חרדים נגד אינטל בירושלים בטענה המופרכת, שאינטל מכריחה את עובדיה היהודים לעבוד בשבת.
הח"כית יחימוביץ' כמובן הזדרזה לברך על הקמתו של איגוד עובדים בהיי-טק. "פועלי כל עולם ההייטק התאחדו", קוראת חברת הכנסת מעל גבי אתר האינטרנט שלה, וממשיכה בעמוד אחר באתר: "שלי בקריאה לחברות ההייטק: "תתחילו לספור שעות נוספות כדי לא להיחשב כעבריינים. עובדי ההייטק לוקחים אתם את העבודה הביתה, עושים שיחות ועידה על חשבונם ועל חשבון זמנם הפרטי. מנהלי חברות הייטק שואלים אותי מדוע הם צריכים לשלם אם העובד רוצה לעבוד מהבית. איזו שאלה? יש כאן שיעבוד גדול, שמקורו בשכר הגלובלי שהעובד מקבל כיום. תתחילו לספור שעות נוספות כדי לא להיחשב כעבריינים."
ולכן לא מפתיע, שחברת הכנסת יחימוביץ', שבלכסיקון שלה מעסיקי ההיי-טק הם "עבריינים" שגורמים ל"שיעבוד", היא בין השושבינים של הצעת החוק שעברה החודש בועדת השרים לענייני חקיקה. יחימוביץ' וח"כים נוספים דורשים, שחברות שמבקשות תקציבים מהמדען הראשי יוכיחו שהן אוכפות את חוקי העבודה כפי שנקבעו בתיקון 24 לחוק הגנת השכר. כן, אותו תיקון חוק מיותר ומזיק, מבית היוצר של הח"כית יחימוביץ', מהווה כעת בסיס בידה לפגיעה נוספת בהיי-טק הישראלי.
לפני שאמשיך, ברצוני להבהיר: כל חברה, היי-טקית או לא, חייבת לציית לחוק. חברה, שנוהגת בעובדיה בדרך כלשהי בניגוד לחוק, צריכה להיענש ועל מנהליה לתת את הדין על כך. אבל, אין קשר בין זה לבין העמסת מכשולים נוספים בדרך החתחתים הקשה בלאו הכי בדרכה של חברה לקבל מענקי פיתוח מהמדען הראשי. לידיעת הח"כית יחימוביץ': חוק המו"פ נועד לעודד פיתוחים חדשניים והקמת מיזמים, מתוך הכרה בתרומתו הייחודית של ההיי-טק הישראלי לכלכלת המדינה. תרומה זו מתבטאת, בין השאר, ביצירת עשרות אלפי מקומות עבודה ובהאצת הצמיחה במשק. לעיתים קרובות תמיכת המדען הראשי קובעת לדין או לחסד את עתידה של חברת סטארט-אפ צעירה, ומסלול המכשולים בדרך לקבלת התמיכה הוא מספיק מסובך גם בלי התוספת המיותרת, אותה העניקה לנו החודש. העמדת מכשול מיותר נוסף במסלול הזה עלולה לגרום לכישלון החברה, סגירתה ופיטוריהם של כמה עשרות עובדים, והלוא עליהם מנסה הח"כית יחימוביץ' להגן.
הגיע הזמן, שהח"כית הנכבדה תפנים, שההיי-טק הישראלי ומנהליו אינם אויבי המדינה ואפילו לא אויבי העובדים. להיפך, הלואי שבכל מקומות העבודה במדינת ישראל יונהגו הנורמות המקובלות בהיי-טק בכל הקשור לתיגמול עובדים וטיפוחם. נכון, בהיי-טק עובדים קשה, אבל זו עדיין לא סיבה להפוך אותו למטרה עויינת לצורך קידום הקריירה האישית של הח"כית יחימוביץ', המנסה למצב את עצמה כלוחמת זכויות הנדכאים והמשועבדים.
מה הוא השלב הבא במלחמתך נגד ההיי-טק, הח"כית יחימוביץ'? האם בכוונתך לחוקק חוק, שיאסור על יזמים להיות יצירתיים יותר משמונה שעות ביום, כדי שלא לשעבדם למקצוע? או שמא תדרשי לאסור על משקיעים זרים להשקיע בחברות סטארט-אפ ישראליות, כדי שלא לייבא לארצנו נורמות עבודה פסולות ממדינות נחשלות כמו ארצות הברית?

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

תגובה אחת

 1. בתור בעל חברה משגשגת ומעסיק בהיי טק, דברייך כלל אינם מדוייקים ואתה מפספס לחלוטין את הבעיות האמיתיות בהיי טק.

  לדוגמא, בהיי טק יש ניצול גדול של עובדים צעירים במיטב שנתם שנותנים את ימיהם ולילותיהם בשביל המעסיק ולאחר מכן בסביבות גיל 35 נזרקים לפח הזבל.

  איגוד מקצועי יכול לעזור לשנות את העובדות הללו.

  ומה לגבי העלאת המס על שווי שימוש ברכב? צעד שמזיק יותר מכל לעובדי ההי טק. איגוד מקצועי יכל לשבות על זה.

  ומי יעיז שוב לאיים על ביטול ההטבה להפרשה לקרן השתלמות. "כבשת הרש" של מעמד הביניים, כפי שיחימוביץ כינתה אותה. אם ההי טק ישבות המדינה תפסיד מאות מליונים.

  כמו הרבה עובדי היי טק, גם אתה מסתכל רק על ה"ברוטו בתלוש" ולא על התמונה המלאה.
  כל עוד הברוטו טוב, אין צורך לעשות כלום רק לשבת ולתכנת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *