שומרים על קשר

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
בשבוע שעבר התבשרנו על חיזוק משמעותי לדמוקרטיה הישראלית: נבחרינו בכנסת קיבלו הרשאה לרכוש מכשירי איי-פד ואיי-פון מתוך התקציב של שמירה על קשר עם הציבור. אתר האינטרנט של הכנסת מלמד, שהחל בשנת 2001 "חבר הכנסת זכאי לתקציב שנתי בסך ‎64,911 שקלים חדשים לכיסוי הוצאות שהוצאו לשם שמירה על קשר עם הציבור…" פירוט ההוצאות המאושרות נמצא "ברשימה שיפרסם חשב הכנסת מעת לעת …"
כאזרח ישראלי, נמלאתי כמובן גאווה על קידמתם של נבחרינו. כן, רבותיי, מהיום לא רק נשיא ארצות הברית הוא אדם חדשני ונאור, המפליא בשימושי הבלקברי והאינטרנט. כעת, גם מאה ועשרים הח"כים שלנו הם שליחי הקידמה ויקפידו לשמור איתנו על קשר רציף באמצעות מיטב החידושים, שכן אנחנו, הנתינים, כל כך חשובים בעיניהם. אתר הכנסת, בשם השקיפות וחופש המידע, מפרט את הוצאות חברי הכנסת מתקציב זה בשנים החולפות. מסתבר, שהח"כים השתמשו באמצעים שונים, אבל – לא כולם היו דווקא טכנולוגיים.
הח"כית שלי יחימוביץ', למשל, הוציאה בשנת 2009 מתקציבה 15,900.77 ש"ח על שירותי אינטרנט, אבל גם השקיעה 515.77 ש"ח בכיבוד קל ובנוסף 2,146.01 ש"ח בקניית עיתונים. אתר האינטרנט של יחימוביץ' הוא דוגמה יפה ליצירת קשר עם הבוחר. הקוראים הקבועים של טור זה יודעים, שהח"כית יחימוביץ' לא זכתה כאן למחמאות, אבל בעניין שימוש נכון במדיה וקשר דו-צדדי עם הבוחר, אני שמח לפרגן לה.
הח"כית ויו"ר האופוזיציה ציפי ליבני מנסה גם היא לשמור איתנו על קשר. לצורך כך רכשה בשנה החולפת ארבעה מחשבים ניידים ב 17,553.10 ש"ח, מחשב נייח ב 4,537.00 ש"ח והיא גם אירחה אותנו בעזרת כיבוד קל, שעלה לנו 249.20 ש"ח. גם לליבני יש אתר בלוג אישי חביב, אך נראה, שנכתב על ידי יחצ"נים משועממים. בעמוד הבית מופיע הקישור המתחייב ל"פייסבוק" (זוכרים את המערכון ב"ארץ נהדרת"?) ומי שמתעניין מתבקש למלא את ה"דואר האלקרוני" שלו (הטעות במקור).
עוד במידגם השטחי שלנו: הח"כית ציפי חוטובלי הוציאה 6384.90 ש"ח על כיבוד קל, 2,920 ש"ח על מחשב נייד, ובנוסף גם 20 ש"ח על דואר. הח"כ והשר גלעד ארדן השקיע 887 ש"ח בהקמת אתר אינטרנט (שלא הצלחתי למצוא), 273.75 ש"ח בקניית מודם, וכמובן 1398.82 ש"ח בכיבוד קל. הח"כ וסגן השר יעקב ליצמן, לא השקיע בטכנולוגיה כלל וכלל, כיאה למי שנלחם בגאון כנגד הזזת קבריהם העתיקים של עובדי אלילים. הח"כית אסתרינה טרטמן השקיעה 200 ש"ח בתמונות לאתר האינטרנט שלה, ועל פי התוצאות – היה שווה כל שקל. הח"כ בנימין בגין השקיע אפס ש"ח בשמירה על קשר איתנו. הח"כ אברהם הירשזון הוציא רק 658 ש"ח מתקציבו, מעניין מה הוא עושה היום. ואילו הח"כ עמיר פרץ, שיאן ההוצאות, השקיע בקשריו איתנו 66,182.07 ש"ח, אבל לא קנה אף מחשב ולא הגיש כיבוד קל לאף אחד. מה שכן, הוא שילם על חשמל 1,245 ש"ח, סעיף שלא ראיתי אצל ח"כים אחרים. כנראה שוב מקפחים את הפריפריה.
ולאלה מביניכם הח"כים, שאינם מרגישים בנוח עם פלאי הטכנולוגיה והאיי-פד והאיי-פון, אני מציע בצניעות להרים אלינו, האזרחים הפשוטים, טלפון. אנחנו אפילו מוותרים על הכיבוד. שימרו על קשר, חברים נכבדים. ביי.
(פורסם ב"גלובס" – 30 מאי 2010)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *