רוח חדשה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

בחודש שעבר התבשרנו על הקמת התאחדות עובדי ההיי-טק. אתר האינטרנט של אירגון העובדים החדש מציין, ש"ההתאחדות הוקמה על מנת לתת מענה לכלל הצרכים של עובדי תעשיות העילית בישראל (עובדי ההייטק, ביוטק, קלינטק, ווטק ועוד), ולייצר מסגרת שתדאג לזכויותיהם כעובדים."
אני מנחש, שחברת הכנסת שלי יחימוביץ' חייכה לעצמה בהנאה. כמוה גם מר עופר עיני, יו"ר הסתדרות העובדים, ומי שיחימוביץ' מכנה בבלוג שלה ה"מנהיג הכלכלי החשוב במדינה". יש להם סיבה טובה לחייך. כי אומנם, מקימי אירגון עובדי ההיי-טק הפגינו תמימות רעננה בראיונות שהעניקו, כשהבטיחו שלא ייהפכו להיות ה"עופר עיני של ההיי-טק" ושישתדלו גם להתחשב באינטרסים של מדינת ישראל. אבל, מר עיני והח"כית יחימוביץ' מבינים, שיש סכויים טובים שבעתיד ייבלע האירגון החדש על ידי ההסתדרות הכללית, וכחלק ממנה יהפוך להיות אירגון עובדים לוחמני, בעל ראייה צרה וחסרת מעוף, שיעשה הרבה רעש, יגרום הרבה נזק, ובסופו של דבר לא ישיג מאומה.
ואם התסריט הזה נראה לכם מופרך, אין צורך ללכת רחוק. צאו והסתכלו על אירגון המורים, בהנהגתו של רן ארז. זהו אחד האירגונים היותר חזקים במשק, והעומד בראשו מתפאר בכך שהביא לסיום הקריירה של שתי שרות חינוך, שהשבית את בתי הספר ברחבי המדינה לתקופה ממושכת, ושהנהיג קו לוחמני ביותר בהתנהלות האירגון מול משרדי הממשלה. רק בדבר אחד לא יכול מר ארז להתגאות – בהישגים. בתקופתו הארוכה כיו"ר אירגון המורים המשיך מעמד המורים להידרדר (במידה רבה גם עקב התדמית שהעניק מר ארז לאירגון),  מספר התלמידים בכיתות לא הצטמצם ושכר המורים לא השתפר. שלא לדבר על ההישגים האקדמיים הירודים והאלימות בבתי הספר. מה שכן השתפר מאוד הוא מנגנון הניהול של אירגון המורים, התורם לשליטתו הבלתי מעורערת של מר ארז כבר למעלה מ 13 שנים. על פי טענות מתנגדיו, כנראה גם השתפרה מאוד משכורתו של מר ארז, אבל את זה קשה להוכיח, כי תקנות האירגון אינן מחייבות אותו לחשוף את משכורתו לציבור בוחריו.
בימים אלה קמה לרן ארז אופוזיציה בתוך אירגון המורים. קבוצה בשם "רוח חדשה", הכריזה שמטרתה להחזיר את אירגון המורים לעבודה על בסיס ערכים, ולייצג את המורים מתוך ראייה חינוכית וחברתית כוללת. למען החזון הזה מתכוונת הקבוצה לגבש חזית ציבורית רחבה, תוך דגש על שיתופי פעולה ודו-שיח פומבי. בראש "רוח חדשה" עומד דודי פרידמן, מורה צעיר, שכמו רבים אחרים הבין שהכוחנות שהפעיל מר רן ארז בתוך ומחוץ לאירגון המורים לא תרמה במאומה לעניינם. דודי פרידמן הוא מהמורים, שכל אחד מאיתנו היה רוצה שילמדו את ילדיו. בן 31, בוגר סיירת שלדג, בעל תואר שני בהצטיינות בהנדסת מכונות מאוניברסיטת תל אביב, מורה למתמטיקה, פיזיקה ואוירונאוטיקה ומחנך כיתה. עכשיו הוא מנסה לחנך את אירגון המורים, ולהחזיר אותו להתנהלות שפויה של דיאלוג ציבורי ואחריות ממלכתית.
אני מאחל מכל הלב להתאחדות עובדי ההיי-טק החדשה, שלא להיראות כמו אירגון המורים של היום, אלא כמו האירגון ש"רוח חדשה" בהנהגת דודי פרידמן מנסה ליצור מחדש. זה יהיה טוב למדינה, טוב למעסיקים, אבל בעיקר – טוב למעמדם ולרווחתם של עובדי תעשיות העילית של ישראל.
(פורסם ב"גלובס" – 25 אוקטובר 2009)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *