סופגניות ירוקות לחנוכה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
כידוע, באופן כללי עדיף להיות בריא, עשיר ומאושר. על אותו משקל, אם כבר נדרשים אנו לעבוד לפרנסתינו, הרי שעדיף לעבוד במקום מעניין ומהנה, בעל פוטנציאל הכנסה גבוה, שבו אתה שולט בגורלך ומנווט את העסק על פי שיקוליך. בנוסף, רצוי שיהיה זה מקום עבודה ידידותי לסביבה ותורם לקהילה. ואם כל זה נשמע לכם דמיוני, אנא עיינו בערך "אקולוקו".

אקולוקו הוא עולם וירטואלי חדש, תוצרת כחול לבן, שנועד לספק חוית גלישה בטוחה ומהנה לילדים בני שבע עד שלוש עשרה. הילדים לומדים את סביבתם, הווירטואלית והאמיתית, תוך שהם סופגים ערכים חיוביים, ידע ויכולות, שיעזרו להם להפוך לאנשים צעירים בעלי מודעות, אחריות ומעורבות גבוהה בחברה.

הסיפור של אקולוקו הוא במובנים רבים הסיפור הקלאסי של סטארט-אפ ישראלי. חברו להקמתו שני יזמים בעלי רקע משלים: גל דרום, לשעבר סמנכ"ל התיפעול ב"דלתא 3", שהיתה אחת מהחלוצות הישראליות בעולם ה VOIP. ואיתו גיא ספירא, מי שהיה עד לא מזמן מנכ"ל רשת "מקס ברנר", ושהיה אחראי לצמיחתה מקונספט ראשוני מתוק לרשת מסועפת בין לאומית. כמי שספג באשמתו של גיא קלוריות עודפות ומיותרות בהחלט בסניפי "מקס ברנר" למיניהם, אינני מתפלא שגם היזמות הנוכחית שלו הביאה אותו להתעסק בסופגניות עתירות קלוריות. נגיע לכך בהמשך.

שני היזמים המוכשרים האלה חברו להם בתחילת השנה על מנת לייצר עולם וירטואלי חדיש ויומרני. צריך הרבה אומץ וחוצפה ישראלית כדי להשקיע את כל כולך ביצירת אתר תוכן חדש לילדים, במיוחד כשהעולמות הוירטואליים הפופלאריים כמו "מועדון הפינגוין" ו"מלון האבו" זוכים כבר למליוני מבקרים מכל רחבי העולם בכל חודש.

ואולם, הביקור הקצר שלי באקולוקו גורם לי לחשוב שזהו מסוג אותם אתרים שיש להם סיכוי. כמנהגי בבחינת חברות מסוג זה, ביקשתי כבר מבני בן האחת עשרה לנסות את האתר ביחד עם חבריו. אנחנו כרגע במשא ומתן השיגרתי, שייקבע כמה יעלה לי השירות הזה. ברור, שההיזון החוזר של החבר'ה האלה טוב יותר, ויכולתם לחזות הצלחה או כישלון גבוהה הרבה יותר מכל משקיע ממוצע בקרן הון סיכון. גל וגיא, דרך אגב, לא חיכו לקרנות שיממנו אותם, אלא התחילו במיזם וקיבלו השקעות מאנג'לים תוך כדי תנועה.

ומה עושה את אקולוקו כל כך מיוחד? העובדה ,שלא מדובר רק באתר משחקים חוויתי. הקונספט הוא לשלב ערכים של שמירה על איכות הסביבה, מאבקים בכוחות הרשע המאיימים להשמיד משאבי טבע יקרים, משחקים סביב נושאי מיחזור חומרים ועוד. ה"אווטאר" המייצג את הילד המשחק בעולם הוירטואלי הזה, הוא טיפוס חיובי, הלומד תוך כדי משחק ערכים "ירוקים", ומרויח נקודות וירטואליות על תרומתו לשימור הטבע.

ואם כבר מדברים על ערכים ותרומה לסביבה, הנה היוזמה ששבתה את ליבי, עד כדי שהשתכנעתי לכתוב את הטור הזה היום: לכבוד החנוכה הכריזו באקולוקו על משחק הסופגניות הגדול – הילדים מכינים סופגניות וירטואליות וצריכים לעמוד ביעדים קהילתיים. ברגע שהקהילה המקוונת עמדה ביעדיה, נתרמות בשמה סופגניות אמיתיות, בעולם האמיתי, לילדים אמיתיים, שזקוקים לקצת שמחה שכזו במהלך החנוכה.

ובנימה משמינה זו, אני מזמין אתכם להצטרף לעשרת אלפים הגולשים, שעל פי דברי היזמים כבר הצטרפו לקהילות אקולוקו, בחודשיים שחלפו מאז השקת האתר. הילדים שלכם מוזמנים לשחק, ללמוד, לשמור על הסביבה ולהכין סופגניות למען ילדים שאין להם. בתיאבון, וחג אורים שמח!

(פורסם ב"גלובס" – 21 בדצמבר 2008)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *