כל ישראל חברים

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
חברת הסטארט-אפ ישרא-טיקטק נמכרה. "ששים מליון דולר הושקעו בה מאז הקמתה, וזה גם היה הסכום ששילמו הרוכשים", נכתב בסקופ הבלעדי של העיתון הפופולארי "ישראל הערב".

בראיון בלעדי עם ישראל לוי, שותף בקרן ההון סיכון "כל ישראל שותפים" מסר זה, שלמרות שלא נרשמו רווחים לקרן, החליטו השותפים לחלק מענק נדיב ביותר לעובדי החברה והמנכ"ל שבראשה. בנוסף, החליטה הקרן להעביר חלק מהתמורה למשקיעים הפרטיים, שתמכו בחברה בתחילת הדרך, ושאחזקותיהם הידללו עד כדי כך, שאחרת לא היו רואים החזר כלשהו בעקבות הרכישה.

ישראל כהן, מנכ"ל ישרא-טיקטק התעשר בן לילה. רבים וטובים השתתפו בשמחתו. שני סמנכ"לים שפוטרו מהחברה, האחד בגלל קיצוצים והשני בשל ביצועים כושלים, התקשרו כדי לברכו. "אני שמח בשמחתך ומלא גאוה בכך שזכיתי לעבוד איתך", אמר אחד המקוצצים והשני הוסיף כי "בזכותך נרשמה הצלחה נוספת להיי-טק הישראלי". ישראל שוורץ, מנכ"ל חברת ישרא-כיפכיף, המתחרה המרה של ישרא-טיקטק, פירגן גם הוא: "נפלא לראות שהמתחרים שלי מצליחים כה יפה. למרות שרצינו להירכש בעצמנו על ידי אותם קונים, אני שמח בשמחתם ומאחל להם כל טוב."

השכנים של ישראל כהן, מנכ"ל ישרא-טיקטק, ערכו לו מסיבת הוקרה. כשהגיע אל המסיבה נוהג בג'יפ הלקסוס החדש והנוצץ שלו, הריעו לו כולם בחיבה יתירה. "אחד משלנו התעשר, איזו שמחה!", עלצו בעודם טופחים זה על שכמו של זה.

העיתון "ישראל הבוקר" בירך את "ישראל הערב" על הסקופ. "אנחנו שמחים לראות את עמיתינו למקצוע מגלים סקופים הרבה לפני כולם", כתב עורך מדור ההיי-טק של העיתון במאמר מערכת, "הכתבת של "הערב בישראל" ראויה למחמאות רבות ולקידום מקצועי על כך שפירסמה את הידיעה המרעישה הזו הרבה לפנינו. אין לנו, חלילה, תלונות כלשהן אל כתבינו החרוצים, שכן היו שקועים בהכנת כתבת תחקיר על כוונתה של ממשלת איסלנד לכלול טכנולוגיות ירוקות במכרז המיחשוב הממשלתי העתידי שלה."

כמקובל במקומותינו, הטוקבקים ברשת היו מפרגנים ונלהבים.
"הכל בזכות המנכ"ל המוכשר", פתח את רשימת הכותבים הטוקבקיסט הפופולארי "ישראלי שמבין", ובהמשך הוסיף ש"זהו איש מקצוע עם קבלות, ומגיע לו הרבה קרדיט על ההישג המשמעותי".
"אני כמובן מסכים עם "ישראלי שמבין", אבל ברצוני להצביע גם על תרומתם הייחודית של המשקיעים לבנייתה של חברה כה מרשימה", היתה הערתו של הטוקבקיסט "ישראלי שהיה שם", "אין לי ספק שהבנתן העמוקה של הקרנות ותמיכתן היו מרכיב קריטי בהצלחה".
הטוקבקיסט "ישראלי טוב לב" מיהר להוסיף: " הערות חכמות מאוד נכתבו כאן, אך אם תרשו לי אוסיף, כי העובדים בישרא-טיקטק הם אוסף של חבר'ה מוכשרים וחרוצים בצורה בלתי רגילה!"
"פשוט מחמם את הלב", החרה אחריהם "ישראלי מרוצה", "צודקים כל הכותבים היקרים שלפני, אבל חייב אני להדגיש את תרומתו של המדען הראשי ואנשי משרדו, שתמכו בחברה המקסימה הזו במענקי מו"פ ממש מיום הקמתה. תחי מדינת ישראל!"
הטוקבקיסט החריף "ישראלי שמגיב" סגר את הרשימה בהערה אופיינית משלו:"הערות נפלאות של הכותבים כאן לפני. אכן, עוד הוכחה לכך ששילוב בין עובדים מוכשרים, קרנות הון סיכון מבינות ותומכות, וסיוע ממשלתי נדיב, הם המפתח לקידום ההיי-טק הישראלי. הציבור בארץ מצדיע לעוד הצלחה ישראלית, בהחלט מחממם את הלב!"

נכתב בישראל, בינואר 2009. כל קשר בין המציאות לדמיון הוא מקרי בהחלט, כמובן.
(פורסם ב"גלובס" – 25 ינואר 2009)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *