יוצאים לחופשה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
תלמידי התיכון יצאו כבר לפני שבוע לחופשת הקיץ, והשבוע יצטרפו אליהם תלמידי בתי הספר היסודיים. בנוסף לאיחולי חופש נפלא ובטיחותי לכל ילדי ישראל ולמוריהם, אני רוצה ברשותכם לברך כמה מהם כאן, מעל דפים אלה.
חופשה מהנה וממלאה אני מאחל לדורון דרוקר – מורה למתמטיקה, פיזיקה ואוירונאוטיקה באורט יקנעם. דורון שירת כלוחם ביחידה צבאית מובחרת, והוא בעל תואר ראשון ושני בהנדסת מכונות מהטכניון. בנוסף להיותו מורה, דורון גם כותב תכניות לימודים באוירונאוטיקה. בשנתיים האחרונות גם לקח על עצמו לרכז בבית ספרו את "הפרויקט הלאומי", המיועד למתן עידוד ותיגבור לתלמידים אתיופיים. דורון התחיל את הקריירה שלו כאיש הייטק, אך בעקבות משבר הבועה מצא את עצמו מהרהר בהמשך דרכו וניצל את ההזדמנות כדי לעשות הסבה מקצועית ולעבור להוראה. בשיחת טלפון בשבוע שעבר אמר לי דורון דרוקר ש"היום, החינוך הוא החוסן האמיתי של מדינת ישראל. אם זה החינוך לערכים ואם זה החינוך לידע ותובנה, מכאן נובע החוזק שלנו, וזה מה שצריך להיות הערך המוסף שלנו כמדינה." בסוף שיחתנו "איים" עלי דורון שבשנת הלימודים הקרובה אני עתיד לשמוע ממנו בעניין מעורבות בתוכניות חינוכיות שונות. מהיכרותי עם החבר'ה האלה, צריך לקחת את האיומים שלהם ברצינות.
ברכות לחופש נפלא למורה למתמטיקה והמחנך של הבן שלי, זאב מוצ'ניק. השנה נבחרת כאחד מחמשת המורים המצטיינים בישראל, ומי שמכיר אותך לא הופתע כלל. בנימוקים לפרס אמרו השופטים שאתה "איש צנוע, סבלני, משקיען ומסור, שמקדם תלמידים חלשים, המצליח להפוך את שיעורי המתמטיקה לשיעורים אהובים". מגיע לך לנוח קצת על זרי התהילה, ולחזור אל תלמידיך אחרי הקיץ, מלא אנרגיה וערכים, כרגיל.
חופשת קיץ מהנה לשי פישביין, מנחה ארצי, כותב תוכניות לימוד וממובילי המגמה המדעית הנדסית היוקרתית של רשת אורט ישראל. זוהי מגמה תיכונית רב-תחומית ובין-תחומית במדע והנדסה, המיועדת לתלמידים, שלדברי שי "יובילו את המדע וההנדסה בישראל – מצטיינים, שמרחיבים את לימודיהם בפיסיקה ובמתמטיקה." המגמה משלבת, בין השאר, לימודי מערכות אלקטרוניות ואלגוריתמיקה, בהתמחות בהנדסה ביו-רפואית או באווירונאוטיקה וחלל. שי היה טייס מסוקים בחיל האויר, הוא בוגר הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון (התמחות במיקרו-אלקטרוניקה) ובעל תואר שני בהוראת הטכנולוגיה והמדעים. אני מקנא בהורים של תלמידי המגמה המדעית הנדסית באורט יקנעם, כי שי הוא המורה שלהם ומרכז המגמה.
אני מאמין, שזאב ושי ודורון ועמיתיהם הם המילואימניקים בחזית ההייטק והמדע בישראל. הם מכשירים את הדור הבא של מדענים, מהנדסים ויזמים בהייטק. לפעמים, כשאני חוטא בחשיבות עצמית מיותרת אני נזכר בהם, והגאוה העצמית מפנה מקום לקנאה סמויה והערכה רבה. כי מי שעוסק בחינוך הנוער, עוסק בחזית האסטרטגית האמיתית והחשובה ביותר של מדינת ישראל, אולי היום יותר מתמיד.
ואחרונים חביבים: חופשה נפלאה לכם – שיר שלנו וכל תלמידי מחזור נ"ז, השמיניסטים הבוגרים של תיכון הדסים באבן יהודה. בשבוע שעבר צעדתם בפעם האחרונה כתלמידים מן המניין, וכשיצאתם מן השער הפכתם ככה פתאום – בצעד אחד קטן – לבוגרי בית הספר. ובליבם של מאות הורים נרגשים נחקקה התפילה שנישאה שוב ושוב בפי הדוברים על הבמה בטקס הסיום – שישמור אתכם השוכן במרומים בכל אשר תלכו, ובכל אשר תעשו, שובו בשלום הביתה אל אמא ואבא. בשבילנו אתם עדיין, ותמיד תהיו, ילדים בחופשה.
(פורסם ב"גלובס" – 28 יוני 2009)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *