יוצאים לחופשה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
מחר יוצאים תלמידי התיכון ומוריהם לחופשת הקיץ, וכמו בעבר, גם השנה נאחל כאן לכולם חופשת קיץ בטוחה ומהנה ונצדיע לקומץ קטן מהם, שזכיתי לפגוש בשנה החולפת.
חופש מהנה ביותר לך, עודד רייכספלד, מורה למכטרוניקה בבית הספר "אורט כרמים" שבכרמיאל. רייכספלד, בן 48, נשוי ואב לשלושה, הוא מורה כבר 22 שנים. אחרי שעבד בצי הסוחר כשלוש שנים, נשבה בקסם ההוראה, למד לתואר משולב של הנדסאי ומורה והחל לעבוד בהוראת המתמטיקה באורט ישראל. בשנת 1999 הצטרף לצוות ההיגוי של מגמת המכטרוניקה ("אלקטרוניקה, מחשבים, מכונות") ונטל תפקיד מרכזי בפיתוח תוכנית הלימודים, המופעלת כיום בכ 60 בתי ספר בישראל. לדבריו "המכטרוניקה היא שדה חינוכי בו אפשר לטפח את התלמיד ואת כישוריו. התוכנית מתמקדת בשכלול מיומנויות החשיבה והפעולה של התלמיד כפרט ובקבוצה. "
אחד מתלמידיו של רייכספלד הוא עדי לרמן, בוגר כיתה יב'. עדי מספר, ש"עודד הוא מהמורים הכי טובים שהיו לי. מורה שהיה איכפת לו מאיתנו, התלמידים, ולא התמקד רק בציונים." עד לגיל 16 היה עדי שחיין בנבחרת ישראל וזכה בתואר אלוף ישראל לנוער בסגנון גב. הוא וחבריו נבחנו לאחרונה על פרויקט הגמר שלהם במכטרוניקה. הם תיכננו מערכת, שמאפשרת חיסכון במים מבוזבזים במקלחת ע"י הפעלת מנגנון בקרה מיוחד. עדי עומד בפני גיוסו לצה"ל והמטרה שלו היא "לתת מעצמי מה שאפשר ולתרום למדינה". הוא התנדב לגיבוש קורס חובלים ובכל מקרה ירצה להיות חייל קרבי. בעתיד בכוונתו לללמוד כלכלה ואלקטרוניקה ולעבוד בהיי-טק. חופש נפלא לך עדי, להתראות בהיי-טק בעוד מספר שנים.
חופש ומנוחה נאחל למורה טובה כהן מהישיבה התיכונית "כפר גנים" שבפתח תקוה. כהן, מורה לאנגלית ולביולוגיה, פנתה לרובוטיקה בעקבות בקשתו של ראש הישיבה, הרב שי פירון, להכניס מקצוע זה לתוכנית הלימודים. כהן נרתמה למשימה וגיבשה נבחרת רובוטיקה שבנתה השנה רובוט עתיר פרסים. היא ושלושה מתלמידי הישיבה, ועימם הרובוט שלהם, עמלו קשות במשך יומיים בכנס איגוד תעשיית ההיי-טק בירושלים. אלפי אנשים עברו על פניהם, התעניינו, שיחקו והצטלמו עם הרובוט המתוחכם שבנתה הקבוצה. "אני מתה על התלמידים שלי, ואני מקווה שהם אוהבים אותי. אני משקיעה בהם את הנשמה", אמרה לי. חופשה מהנה לך, המורה טובה.
ואחרון חביב: אור גורל, כמעט בן 18, תושב קדימה שבשרון, תלמיד התיכון "הדסים", לומד לבגרות מורחבת במתמטיקה, פיזיקה ומחשבים. "גדלתי עם מחשב ביד, והיה לי ברור שאלמד משהו בתחום" הוא אומר. אור משקיע הרבה אנרגיות בצופים ומשמש כמרכז צעיר, שאחראי על פעילויות השכבה הבוגרת בשבט "תמיד". התפקיד כולל הדרכה, ניהול פרויקטים מיוחדים ועבודה התנדבותית בקהילה. אור התנדב לשנת שירות ולשם כך ידחה את שירותו הצבאי בשנה. הוא מתלבט בין קורס טיס לבין סיירת מטכ"ל, שלדג והשייטת. האבא שלו שירת ב 669 ואחיו הגדול בפלס"ר צנחנים. "אני רוצה לדעת שתרמתי כמה שאפשר למדינה שלי ולהפיק כמה שיותר מהשירות הצבאי" אמר לי השבוע. בעתיד יש לו כבר מחשבות לפתוח סטארט-אפ ביחד עם מספר חברים. שמור על עצמך בצבא, אור, ואל תמהר. ההיי-טק הישראלי יחכה לך בזרועות פתוחות, אני בטוח. ובינתיים – שיהיה לך חופש נפלא.
(פורסם ב"גלובס" – 20 יוני 2010)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

תגובה אחת

  1. היי עודד,
    יש לי עבודה בבית הספר שלי אורט מודיעין על בכימות מלבנים. אינני מוצאת יותר משרטוט אחד. תוכל להפנו אותי למאגר של סכימות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *