חוגגים בקרנות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
בקהילת ההון סיכון מקובל, שמדי פעם מתכנסים כל אנשי הקרנות על מנת לפגוש פנים מוכרות, לנחם זה את זה שהמצב לא ממש נורא, להתפאר בהשקעותינו המוצלחות ולהתפלל שאיש אינו זוכר את השקעותינו האומללות. כדי לתרום גם אנחנו את תרומתנו הצנועה לקהילה, אנחנו מזמנים אלינו את אורית וארי, צמד הא"לפים, המתמחים באירגון אירועים פרטיים ומיוחדים. דיקלה עבדה קשה לשכנע אותם, שיואילו בטובם לפנות מסדר יומם העמוס, כדי לדון עמנו בקונספט הראשוני של האירוע שלנו. א' וא' נכנסים אלינו למשרד, פותחים מחשב "מק" נייד, מפנים את המסך אלינו ומתחילים לגלול בפנינו את הקונספט.

"חשבנו על משהו שונה הפעם", אומרת אורית בעיניים בורקות. "אירוע בסגנון אחר."
"גם אני!" אני ממהר להסכים, "נמאס כבר מהאירועים הנוצצים, מהנסיון הבלתי פוסק להיות מיוחד יותר…"
"אודה לך אם תקשיב לנו עד הסוף" אני ננזף בחומרה, "הכנו לכם מצגת קצרה, שתמחיש את מקוריות המחשבה שלנו ואת הייחודיות בגללה התפרסמנו."

בעוד אני משתתק בהכנעה נלחצים מספר מקשים על ה"מק", ולפתע נגלה לפנינו על המסך איצטדיון רמת גן.
"איך ידעתם שאני חובב כדורגל מושבע?" אני אומר להם בשמחה, "אמנם בלומפילד עדיף, אבל גם האיצטדיון הלאומי זכור לטוב. בואו נראה …" אבל אורית מרימה ידה לסמן לי שזוהי בהחלט הפעם האחרונה שאני קוטע את רצף מחשבתם הייחודית, וממשיכה: "אם כן, זהו הסט-אפ. האיטדיון הלאומי. עשרת אלפים מוזמנים, כל נבחרי קהילת ההון סיכון. נזמין גם עורכי דין, רואי חשבון ופוליטיקאים. פה ושם נקשט ביזם, שנצליח לשכנע להגיע לאירוע."

"אבל איך נביא יזמים? הם אנשים עסוקים ולא אוהבים לבזבז את זמנם על עוד אירוע נוצץ?" אלי שואל בחשש. אבל ארי עונה לו בביטול: "זה בדיוק העניין. כאן באה לידי ביטוי היצירתיות המהממת שלנו. נכין הזמנה נפרדת ליזמים, עליה נכתוב שזהו כרטיס חינם למשחק של מילאן נגד נבחרת ישראל. אין ספק שיזמים יבואו."

"מילאן נגד נבחרת ישראל? זה אירוע הזוי לחלוטין, מי בכלל יאמין להזמנה כזו?" עכשיו ארי מאבד את סבלנותו. "אנחנו מדברים על יזמי היי-טק, אדוני. אין להם מושג מי משחק נגד מי, מתי ולמה. אנחנו די משוכנעים שנוכל לייצר לפחות עשרים יזמים שיבואו לקשט את החגיגה שלכם."

"ובכן, שימו לב", אורית מתלהבת, "הנה האירוע: לילה, האורות באיצטדיון כבים. לפתע, מוזיקה אדירה מסביב, חשבנו על "מלחמת הכוכבים". זיקוקי דינור, רעם תופים, ואז מגיע הליקופטר צבוע בצבעי הלוגו שלכם ומרחף מעל האיצטדיון. מתוכו משתלשל סולם חבלים ועליו יורד לאיטו יוסי ורדי. הקהל משתולל בהתלהבות, האירוע שלכם מתחיל!"

"תגידו, אולי בכל זאת נלך על משהו קצת שונה? חשבתי על הרצאה בנושא היחסים בין משקיעים לבין יזמים, ואיך שני הצדדים יכולים לעבוד בשיתוף פעולה כדי ליצור חברה מצליחה. נגיש משקאות קרים וקצת פיצוחים ונזמין קהל מאוזן של יזמים ומשקיעים. מה דעתכם?"

א' וא' מסתכלים זה על זו ובלי לומר מילה מכבים את המחשב, סוגרים את תיקיהם בתיאום מושלם ופונים לעבר הדלת. ממש לפני צאתם אורית מסתובבת אלינו, ואומרת: "הזהירו אותנו שאתם לא רציניים, אבל לא הקשבנו. אין מצב שנקלקל את שמנו הטוב בגלל אנשים, שבכלל לא מבינים איך עובדים בקהילת ההון סיכון בפרט, ובהיי-טק בכלל!"

(פורסם ב"גלובס" – 6 ספטמבר 2009)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *