דו"ח הוצאות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין


בפברואר השנה סיפרתי כאן את סיפורה הדמיוני של חברת ההייטק "היטרקומד ישראל". דיווחתי לכם על אסיפת בעלי המניות של החברה, שנקראה לבחור בין שלושה מועמדים לתפקיד מנכ"ל החברה. אודי ובנג'י, שני מועמדים שנכשלו כבר פעם כמנכ"לים של "היטרקומד" התמודדו שוב ומולם עמדה ציפי, מועמדת חביבה אך חסרת נסיון.

מאז עברו כבר כשמונה חדשים. לתפקיד המנכ"ל נבחר בנג'י, שברוב ג'נטלמניות הציע לאודי מינוי לסמנכ"ל בכיר בחברה. בינתיים, נראה ששיתוף הפעולה ביניהם מצליח. אמנם "היטרקומד" אינה מתקדמת לשום מקום והשיווק הבינלאומי שלה הוא כישלון מחפיר, אבל החברה הצליחה לצלוח את המשבר הכלכלי העולמי ונראה שבעלי המניות אדישים, למודי אכזבות וחסרי צפיות משמעותיות, כך שלבנג'י ואודי כנראה מובטחת קדנציה שקטה.

ואולם, בשבוע האחרון נפל דבר. מיקי, יו"ר ועדת הביקורת של דירקטוריון "היטרקומד", גילה בבדיקה שיגרתית של דוחו"ת הוצאות בחברה דיווח חריג ביותר על נסיעה עסקית, שביצע לאחרונה אודי, ביחד עם כמה מאנשי צוותו. מסתבר, שאודי ביקר בפריז במסגרת תערוכה כלשהי. מאחר שהנסיעה הזו היתה כרוכה בהיעדרות ממושכת ביותר מהארץ, משהו כמו שישה לילות, נעתרה אשתו של אודי לבקשתו והצטרפה אליו, מתוך הקרבה הירואית, על מנת להקל במעט על נסיעתו. ב"היטרקומד" יש אומנם נוהלי נסיעה לחו"ל, המוכרים היטב לסמנכ"לים בחברה, אבל מאחר שהפעם היה מדובר בנסיעה קשה לפריז, הידועה כיעד מעייף ותובעני, החליטו מתכנני הנסיעה להקל בנוהלים. הם בחרו בבית המלון היקר ביותר בעיר והזמינו סויטה מלכותית לאודי ולאשתו, בעלות של כ 2500 אירו ללילה. גם לעצמם דאגו לחדרים נוחים ומפנקים, כיאה לחברי משלחת מכובדים, המקריבים עצמם למען החברה.

בישיבת הנהלת "היטרקומד", אותה זימן מיקי בדחיפות, סערו הרוחות. "איך אתה לא מתבייש, מה אגיד לבעלי המניות" שאג בנג'י, כשהוא מנסה להיראות כועס. "בנג'י ידידי", ענה לו אודי בנחת, תוך עיון בשעונו, שעלה כ 80 אלף ש"ח, "להזכיר לך כמה כסף עלית לבעלי המניות שלנו כשנסעת לסבב הרצאות בלונדון, ביחד עם אשתך החביבה?" "חצוף", האדימו פניו של בנג'י, הפעם כועס באמת, "הייתי מובטל והיה אז משבר קשה בחברה. הדירקטוריון גייס אותי למסע הסברה בחו"ל. שאני אזכיר לך באילו סויטות מושחתות בילית בביקוריך בארצות הברית אחרי שפוטרת מ"היטרקומד"?"

עכשיו הגיע תורו של אודי לכעוס: "איך אתה מעז? אלו היו ביקורים פרטיים. הסתובבתי בעולם והרציתי על כשלוני המחפיר כמנכ"ל "היטרקומד". אנשים שילמו לי עשרות אלפי דולרים לערב וגם אירחו אותי במלונות פאר. אבל זה לא היה על חשבון החברה. תתנצל מיד!" בנג'י התרכך והעלה הבעה של פיוס על פניו. "אתה צודק ידיד יקר. למען האמת, גם אני התפרנסתי לא רע בזכות כשלונותי כמנכ"ל החברה הזו. שילמו לי נפלא בהרצאות על ביצועי הכושלים. תגיד, מה אתה אומר, אולי נצא לסיבוב הופעות משותף? אתה מבין באילו סויטות יארחו אותנו אם נסכים להופיע יחד? שמעת על ה"אטלנטיס" שבדובאי?"

"סגרנו!" חייך אליו אודי, "ובעניין בעלי המניות שלנו, באמת אל תדאג. שבועיים מהיום הם כבר לא יזכרו מה קרה כאן. בינינו, הרי אילו היו זוכרים באמת, לא אתה ולא אני היינו בתפקידינו היום, נכון?"

(פורסם ב"גלובס" – 18 אוקטובר 2009)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *