ברכת הגומל

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

ביום חמישי שעבר לקח אותי אבי, אבא של כ', לברך את ברכת הגומל בבית הכנסת. בימי שני וחמישי מוציאים את ספר התורה אל מחוץ לארון הקודש ולכן הם ימים טובים לברכות. עשיתי כמה דברים טובים למען כ' בשנה האחרונה ולכן אבא שלו גומל לי בברכה. שבועיים לפני כן הדליקה מונה, אמא של ע', נרות לכבודי. גם היא חשבה שמגיעות לי ברכות. באותו יום גם זכיתי שהרב הידוע, הגדול בתורה נתן צבי פינקל, ראש ישיבת מיר בירושלים וחבר מועצת גדולי התורה, יישא תפילה מיוחדת לכבודי. במקביל, אירגנו יוספי ואברמי, בניו של חברי מנחם דוד לזר מהיישוב אלעד, תפילה מיוחדת לבריאותי בישיבות בהן הם לומדים. הרב ישראל שירן התפלל למעני במערת המכפלה.

אוקיי, אתם בטח שואלים את עצמכם מהי טעות הדפוס והעריכה שהחליפה את הטור השבועי הקבוע בפתיחה המוזרה הנ"ל. בכל זאת הגעתם למקום הנכון. אני איש היי-טק, משקיע הון סיכון ועושה עוד כמה דברים בחיי. אבל, בין השאר אני גם בן-אדם, ובתור יצור שכזה, נאלצתי לעבור לפני כשבועיים ניתוח בכתף הימנית, שבמילים פשוטות נדרשה לאינסטלציה מחודשת של חלק ממערכותיה. השרברבות הזו כללה החדרתם של מספר צינורות אל תוך הכתף, סילוקם של גופים זרים, שיוף הגיד, ניסור העצם וניקוז של השאריות אל מחוץ לגוף. כל זאת בהרדמה מלאה, ובהנשמה, במשך זמן של כשעתיים וחצי.

אין כמו גוגל ויו-טיוב להכין את איש ההיי-טק הנאור לכל טיפול אפשרי, וכך קרה שבחודשים האחרונים מצאתי את עצמי בוהה בסירטוני זוועה שצולמו בתוך חדרי ניתוח סטריליים. כמשקיע הון סיכון, מובן שהתפעלתי לחלוטין מהחידושים המהפכניים, שעתידים לבוא לידי ביטוי באיזור הכתף שלי. החיישנים הזעירים שיוחדרו פנימה, המעקב המדוייק אחרי תנועותיהם באמצעות מצלמת וידאו זעירה שתמוקם בגופי, המשורים הזעירים שיחתכו להם בזריזות בגידים וינסרו בעצם, "שואב האבק" הדקיק שינקז את הליכלוך. פלאי הטכנולוגיה הזו הינם מרתקים לצפייה אבל למען האמת, החוויה קצת פחות מרנינה כשאתה לקוח עתידי של המכשירים הללו. לקינוח, הקדשתי גם זמן ראוי כדי להבין מהי הרדמה כללית. אתר בית החולים "אסותא" מספר: "ההרדמה מבוצעת באמצעות שימוש בתרופות היפנוטיות המשרות שינה; תרופות נרקוטיות להפחתת כאבים; ותרופות לשיתוק שרירים. הרדמה מלאה מחייבת מתן הנשמה, שכן החומרים הניתנים למטופל לשיתוק שרירים לא מאפשרים לו לנשום בכוחות עצמו. הנשמת המטופל מתבצעת באמצעות מכונת הנשמה." כאמור, אין כמו נפלאות ההיי-טק כדי להרגיע את חששותיו המיותרים של מועמד לניתוח.

עברו כבר יותר משבועיים. החולה הורדם והונשם, ויותר חשוב מכך, גם התעורר. החיישנים נכנסו, עשו את תפקידם, וגם יצאו. הרופא דיווח על הצלחה. הפציינט שוב מרים את ידו הימנית כמעט עד לגובה האוזן, נוהג במכונית ומדיח כלים במטבח. ובחזרה לאן שהתחלנו: פלאי ההיי-טק עשו את שלהם. אבל, גם הברכות היו במקומן. אם מישהו מכם, החילוניים כמוני, שקוראים בציניות את הסיפור הזה, יזדקק לברכה ביום צרה, הנה נוסח ברכת הגומל: "ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם, הגומל לחייבים טובות, שגמלני כל טוב" .

(פורסם ב"גלובס" – 23 ינואר 2010)

אהבתם? אל תשכחו לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

פוסטים נוספים

תקוות וחששות

בעוד סיכומי שנת 2015 ממשיכים עדיין להדהד ברקע, במיוחד לאור העובדה שזו היתה שנה מצוינת במבחן ההשקעות בהיי-טק הישראלי, הצלחות יפות בגיוסי

קיקסטארטר חוקרת

הסערה הפוקדת רבים מאתרי הטכנולוגיה וההשקעות בימים האחרונים כמעט ולא זכתה לסיקור בארץ: זאנו, פרויקט הדגל של קיקסטארטר, אתר מימון ההמונים, קרס

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *