יזהר שי, יזם היי-טק,
משקיע הון סיכון
ואוהד נלהב,
כותב על השחקנים
ועל האירועים המרכזיים
בהיי-טק הישראלי.

עוד על יזהר...

האם סטיב ג'ובס מנסה להסתיר מאיתנו משהו?יום חמישי, 24 במרץ 2011

הסיפור של חברת הסטארט-אפ הישראלית Tawkon ( לחצו כאן לכתבה של גיא גרימלנד ב TheMarker) מעלה תמיהות לגבי התנהלותה של חברת  Apple ובעיקר מעורר אצלי את התחושה שכל עוד אנחנו צרכנים טובים וממושמעים (כלומר קונים את כל מה שסטיב ג'ובס ממציא עבורנו), החברה הזו תצא מגידרה כדי לשמח אותנו, אבל אם נדאג, חלילה לעצמנו ולבריאותנו, את סטיב ג'ובס זה לא ממש מעניין. כמו שהוא בעצמו כתב באימייל לאנשי החברה:  “No Interest” .

תקציר למי שלא מכיר את הסיפור: Tawkon פיתחה אפליקציה למדידת הקרינה הנפלטת ממכשירים סלולאריים. האפליקציה מציגה את הקרינה הנמדדת בכל רגע נתון באופן שהמשתמשים יכולים לזהות נקודות טובות יותר או פחות לקיום שיחה במכשיר שלהם. אנשי Tawkon ניסו במשך חודשים ארוכים לשכנע את Apple להעלות את האפליקציה שלהם לחנות האפליקציות שלה, אבל כל מאמציהם עלו בתוהו. האחרון שסירב להם בשם Apple הוא סטיב ג'ובס בכבודו ובעצמו. וסיבותיו עימו – לא מעניין .

אבל, אם תשאלו לדעתי הצנועה ביותר הבריאות שלי ושל בני משפחתי דווקא די חשובה בעיניי. שניים מילדיי ואשתי היקרה משתמשים באייפון באופן קבוע והבריאות שלהם מעניינת אותי מאוד, לא פחות ממחיר המניה של Apple או מכמות מכשירי האייפד 2 שיימכרו השבוע בניו יורק.

עם כל הכבוד לסטיב ג'ובס, ויש הרבה כבוד, כל זכויותיו כיוצר ענק, גאון שיווקי ואיש עסקים מבריק עדיין לא עומדות לזכותו כשהוא מרשה לעצמו לזלזל בבריאות של מליוני לקוחותיו. הלוואי שמליוני לקוחות של Apple יכתבו לו בעצמם (ולמי שמכם באמת רוצה, הנה כתובת האימייל של סטיב ג'ובס: sjobs@apple.com) ויספרו לו מה דעתם על כך שבריאותם לא מעניינת אותו ועד כמה הם בעצמם מתעניינים ב Apple בגלל זה.

דרך אגב, האפליקציה של Tawkon עובדת לא רק על אייפון אלא גם על מכשירים אחרים מבוססי אנדרואיד וגם על בלקברי. האם הבריאות שלכם מעניינת אתכם?

הקליקו כדי לצפות בתמונה בגודל המקורי

 1. מאת yael shany בתאריך 24.03.2011

  זה אחלה מנוף שיווקי- פשוט לפתוח קבוצת פייסבוק עם ויזאול מוגדל של תהשובה של ג'ובס שם לקיט לקבוצה ולהתחיל להפיץ…..אולי אפילו צוקרברג יצטרף עוד לפני שנגיע למליון….

 2. מאת יובל בתאריך 24.03.2011

  כל מכשירי APPLE הם חמודים אבל אני מגדיר אותם "גן עדן של שוטים".
  זאת החברה היחידה שמכתיבה לך איך לעבוד עם מכשיר שקנית במיטב כספך!!
  מעניין מה מדד ה-SAR של מכשירי iphone

 3. מאת נשה בתאריך 27.03.2011

  הדיקטטור החדש של האלף השלישי.
  מי הוא שיקבע לנו לאלו אפליקציות ברצוננו להיחשף?
  בחירת האפליקציות שיעלו לאתר צריכה להיות באמצעות ועדה בלתי תלויה אשר קיימות לה הנחיות ברורות, הלא כן?

 4. מאת אופיר בתאריך 28.03.2011

  אני בטוחה ש"אפל" מסתירה כאן דברים שהיא לא רוצה שנדע. חוצפה. ואנחנו עוד הולכים אחריהם כעדר של מעריצים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

התאמת עיצוב: לאון זינגר